Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Két magyar startup, a Be-novative és a Remotaid pályázata mutathatja meg magát február elején a Tech Match program keretében Szilícium-völgybeli befektetőknek és vállalatoknak.
A US Market Access Center által szervezett Tech Match program – amelyre összesen több mint 100, közülük 47 magyar startup jelentkezett – amerikai zsűrije első helyen a Be-novative csapatát, míg második helyen a Remotaid pályázatát juttatta be a február 3-tól 6-ig zajló döntőbe – írja a StartupCafe. A két magyar start up ezzel bekerült a 10 pályázó közé, amelyek lehetőséget kapnak a Szilícium-völgyben történő személyes prezentációra a legjelentősebb, innovációban vezető szerepet betöltő amerikai cégek vezetői előtt.
A Be-novative egy informatikai platform létrehozásával támogatja a kollektív kreativitást vállalatokon és szervezeten belül, míg a Remotaid egy forradalmian új orvostechnológiai műszer, mely új lehetőséget teremt a korszerű terhesgondozásban. Mindkét magyar startupot a US MAC amerikai szakemberei és a Traction Tribe vegyes magyar-amerikai csapata is segíti majd a felkészülésben, akik részére a magyar akcelerátor a kiutazás költségeit is biztosítja.
A pitchek 2014. február 4-én magyar idő szerint 18.30-kor kezdődnek Mountain View-ban, majd másnap San Fransiscó-ban magyar idő szerint 23.30-kor folytatódnak a Fujitsu, NEC, Sony, Sprint, Standard Chartered, American Express, Citrix, Intel és Sony Corporation of America szakemberei előtt. Sikeres prezentáció esetén a magyar startupok közvetlen tárgyalásokat folytatnak a nagynevű multinacionális cégek képviselőivel.
A Tech Match egy négynapos program, amely összehozza Európa legjobb 16 startupját szilícium-völgybeli befektetőkkel és vállalatokkal. A versenyt a US Market Access Center (US MAC) szervezte együttműködésben olyan európai szervezetekkel mint a cseh ICT Alliance, az ír Invest Northern Ireland, Invest in Bavaria, és a magyar Traction Tribe.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.