Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A gazdag vállalkozók jobban egyetértenek egymással, mint a szegény vállalkozók.
Thomas Corley, amerikai szociológus a gazdagok és szegények viszonyát kutatja. Friss felmérése szerint, a gazdagok több dologban értenek egyet, mint a szegények. Könyve szerint az tekinthető gazdagnak Amerikában, aki 160 ezer dollár (35 millió forint) éves jövedelem felett keres, illetve minimum 3,2 millió dollár (710 millió) nettó értékű megtakarítása van. A kutató úgy véli, hogy a gazdagok – nem meglepően – optimistábbak, mint a szegények, nem hisznek az eleve elrendelt sorsban, és úgy vélik, hogy a kreativitás a legfontosabb egy üzlet indításánál. Íme, 5 dolog, amiről másként gondolkodnak a gazdagok, mint a szegények.
1. A gazdagok nem hisznek az eleve elrendelt sorsban, a szegények igen
A gazdagok 10 százaléka értett egyet azzal az állítással, hogy ők hisznek a sorsban, míg a szegények 90 százaléka igen. A szegények szerint a genetika az, ami meghatározza a sikeres életutat, míg a gazdagok (akik saját erejükből lettek gazdagok) szerint az a gondolkodás, hogy minden lehetséges, minden elérhető.
2. A gazdagok úgy vélik, hogy a jellemvonások segíti őket üzleti sikerhez, a szegények szerint a szerencse
A megkérdezett gazdagok 52 százaléka ért egyet azzal az állítással, hogy a jellemvonások számítanak az üzleti sikerben, a szegények csak 3 százaléka. A gazdagok szerint a jó jellemvonásokból, tulajdonságokból siker születik, a rosszakból pedig sikertelenség. A szegények ezzel szemben a szerencsének tulajdonítják a sikert.
3. A gazdagok szerint a kreativitás fontosabb, mint az intelligencia az üzleti sikerben
A gazdagok 75 százaléka ért egyet azzal az állítással, hogy a kreativitás elengedhetetlen az üzleti sikerhez, míg a szegényeknek csak 11 százaléka. Corey szerint a legtöbb amerikai gazdag közepes vagy annál is rosszabb tanuló volt az iskolában.
4. A gazdagok szerint a kockázatvállalás döntő a sikerben, a szegények szerint nem
A gazdagok 63 százaléka ért egyet azzal az állítással, hogy a kockáztatás nélkül nincs üzleti siker, míg a szegényeknek csak 6 százaléka. Corey kutatása szerint a gazdagok 27 százaléka legalább egyszer megbukott korábban az üzletével, szemben a szegények 2 százalékával.
5. A gazdagok imádnak új arcokat megismerni, a szegények nem
A gazdagok 68 százaléka ért egyet azzal az állítással, hogy szeret idegenekkel ismerkedni, míg a szegényeknek csak 7 százaléka.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Szabad-e, kell-e sportolnia egy daganatos betegnek? Amíg a daganatot el nem távolítják, csak a kíméletes mozgás javallott, de a tudomány mostani állása szerint a sport gyorsítja a felépülést, javítja az életminőséget.
Az Oroszország-szakértő szerint köze lehetett a palágykomoróci templom elleni támadáshoz az Orbán-kormánynak.
Az indulásról, az érkezésről és az űrben végzett kísérletekről is beszélt az űrből nemrég visszatért magyar asztronauta.
Azt állította, nem volt verésnyom a férfin.
A gyakorlógépekkel van a hiba.
Az USA legnagyobb sztorija végzetes lehet az elnök számára.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Ketrecharcosok Klubja.
Elszállók, összeukránozás, levelibéka, választalan, repülőember.