Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
2200 milliárd forintnak megfelelő ajánlatot kapott a világ legnagyobb szállodacége, de a menedzsment alacsonynak találta az összeget.
Kudarcba fulladt a világ legnagyobb szállodalánca, az Intercontinental Hotels Group felvásárlása a Sky News értesülése szerint (a cikket az Investor.hu szúrta ki). A hazánkban is működő, világszerte 4700 szállodát működtető cég a Sky News szerint 6 milliárd fontos (átszámítva 2200 milliárd forintos) ajánlatot kapott, de a cég menedzsmentje végül elutasította, mert az összeget túl alacsonynak tartotta.
Arról nem szól az értesülés, hogy ki szerette volna felvásárolni a szállodaláncot, az elemzők arra tippelnek, hogy a háttérben a Starwood Hotels & Resort, vagy a Starwood Capital állhatott.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.