Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A közel 240 ezer forintos átlag mögött igen komoly szórást mutatnak a különböző végzettségért járó keresetek. A versenyszférában az egyetemi végzettségűek 600 ezer feletti összeget kerestek, miközben a közszféra 125 ezer forintot fizetett egy nyolc általánossal rendelkező dolgozónak. A Buksza blog fizetési körképe iskolázottság alapján.
Tavaly a magyarországi átlagkereset a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ), közfoglalkoztatottak adatait nem tartalmazó statisztikái szerint közel 240 ezer forint volt, ám ezen belül igen jelentős a szórás. A legalább 8 osztályt végzettek körében a legalacsonyabb fizetés 125 ezer forint volt, nekik ennyit fizetett havonta átlagosan a közszféra. A szintén nyolc osztály végzettek a nonprofit szférában már 129 ezer forintot kaptak havonta, a versenyszféra ugyanerre a végzettségre 149 ezer forintot fizetett – írja a Buksza lakossági megtakarításos blog. A gimnáziumi végzettségűek is a versenyszektorban jártak a legjobban, havonta több mint 213 ezer forint volt az átlagkeresetük, a nonprofit szervezetek 175 ezer forintot fizettek nekik, a közszférában viszont havi 186 ezer forintot kaptak.
Nagyon nem mindegy, hogy főiskolai vagy egyetemi végzettséget szerez valaki, az egyetemet végzettek az összes ágazatot nézve ugyans átlagosan 470 ezer forintot kerestek, miközben a főiskolai papírral rendelkezők közel 150 ezer forinttal kevesebbet, átlagban 325 ezer forintot kaptak. Az egyetemi végzettség egyébként a versenyszektorban átlagosan több mint 600 ezer forintot ért havonta, a költségvetési szférában 349 ezret, a nonprofit szektorban pedig 337 ezer forint járt érte.
További részleteket itt lehet olvasni.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Veszélyt jelent a német demokráciára az alkotmányvédelmi hivatal hároméves vizsgálódásai alapján a szélsőjobboldali AfD, a betiltása azonban közel sem biztos, és visszafelé is elsülhet. Kik az igazi és kik a papírnémetek a párt szerint?