Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Apple peren kívül megállapodott 33 amerikai állammal és más felperesekkel, akik szerint mesterségesen magasan tartotta e-könyvei árát. Ezzel 840 millió dolláros pert úszott meg a nagyvállalat. Az eset arra vezethető vissza, hogy az Apple szeretné megtörni az Amazon cég egyeduralmát az e-könyvek piacán.
Az Apple peren kívüli megállapodást kötött 33 amerikai állammal és más felperesekkel, akik azzal vádolták a kaliforniai óriásvállalatot, hogy jogsértő árrögzítő megállapodásokkal mesterségesen magasan tartotta elektronikus könyveinek árát - közölte a Wall Street Journal kedden.
Az egyezséget, amelynek részleteit nem közölték, még jóvá kell hagynia az illetékes New York-i kerületi bíróságnak.
Az amerikai igazságügy minisztérium 2012 áprilisában perelte be az Apple-t és elektronikus könyveket kiadó öt vállalatot - köztük a Penguint, a Macmillant és a Simon&Schustert - versenyellenes megállapodás gyanújával. Ezt követően az Egyesült Államok 33 állama, a fennmaradó 18-ból pedig egyéni fogyasztók is beperelték az óriáscéget és a kiadókat.
A felperesek állítása szerint az Apple és az öt kiadó összejátszott azért, hogy mesterségesen növeljék az e-könyvek árát.
A felperesek 280 millió dollárra (40,7 milliárd forintra) becsülték a fogyasztóknak okozott kárt, és a perben ennek a háromszorosát, 840 millió dolláros (190,3 milliárd forintos) kártérítést követeltek az Apple-től.
Megfigyelők szerint az eset arra vezethető vissza, hogy az Apple szeretné megtörni az Amazon cég egyeduralmát az e-könyvek piacán.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.