Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Titokzatos vállalkozások is találhatóak a hazai cégtoplista élmezőnyében – derül ki a HVG friss számában megjelent összeállításból. Egy 360 milliárdos forgalmú, mexikói tulajdonban lévő cég például abból él, hogy anyavállalatának az USA-ban lévő pékségláncát látja el – ugyanott beszerzett – sütnivalóval.
A 6. legnagyobb növekedést elérő, 19. legnagyobb forgalmú magyarországi vállalatnak 22 alkalmazottja van, és árbevételét az utolsó fillérig az Egyesült Államokban szerzi – ilyen cégcsemegék is kibogarászgatóak a HVG e heti számában megjelenő, az ötszáz legnagyobb árbevételű magyarországi cég adatait tartalmazó toplistában.
A Top 500-ból nem csupán azt lehet megtudni, hogy melyek a legnagyobb forgalmú vállalatok – az első öt a Mol, az Audi, a GE, az MVM és a Samsung –, hanem például azt is, hogy mely ágazatokban volt konjunktúra, és melyekben visszaesés.
A HVG-melléklet specialitásaként ezúttal is elkészült az öt keserves évet a legsikeresebben átvészelő cégek „válságállósági” rangsora, valamint egy olyan lista, amely egyedülálló módon nem az árbevételük, hanem az általuk előállított hozzáadott érték alapján állítja sorba a legnagyobb magyarországi vállalatokat.
Részletek a csütörtökön megjelenő HVG-ben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.