Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A legjobb borászok legjobb borait küldték aukcióra az idei Nagy Tokaji Borárverésen. 15 tételért összesen több mint 30 millió forintos leütési árat adtak meg a nyertes licitálók – írta meg a Hegyalja infó.
A sárospataki Rákóczi vár lovagtermében, a harmadik alkalommal megtartott Nagy Tokaji Borárverésen csak olyan tokaji borokat árvereztek el, melyek az aukciós vásárlók esetleges kereskedelmi csatornáin kívül máshol kereskedelmi forgalomba nem kerülnek. A Tokaji Borlovagrend szervezésében kikiáltott tételekből összesen több mint 30 millió forint bevétel származott, a borokat zömmel kereskedők és éttermek vásárolták, de voltak és magánvevők is.
Az árverésre nevezett tételek háromnegyede talált vevőre, az idei összbevétel mintegy tizedével haladta meg a tavalyi értéket. A 2015-ös borárverésre az édes borok esetében fél-, a száraz tételek esetében pedig egy gönci hordónyi (azaz 136 liter) mennyiséggel lehetett nevezni.
Az aukción a legmagasabb áron leütött bor – a Szepsy Pince Úrágya '91 Tokaji Furmint 2014-ese – kereken 5 millió forintot ért. A 2013-ban árverésre küldött borok közül a legtöbbet a Tokaj Hétszőlő 2010-es 6 puttonyos aszújáért fizettek (4,2 millió forintot), de tavaly is az "aszúkirály" Szepsy egy bora volt a legmagasabb áron elkelt tétel (Szepsy 2013-as Nyúlászó „58” Furmintja 8 millió forintos áron talált vevőre).
Az idén elkelt 15 tétel közt csak néhány olyan akadt, mely a másfél millió forintos határt ne érte volna el, de a legolcsóbban leütött Demetervin bornak (mely a Demeter Ervin, megyei kormánymegbízott, volt fideszes titokminiszter családi borászata által nevezett Demetervin Úrágya Tokaji Hárslevelű 2006 nevet viseli) sincs szégyellni valója. Mert bár "csak" 750 ezer forintot adtak meg érte, de az aukcióra került mennyiség csupán negyed gönci hordónyi, azaz 33,75 liter volt.
Az aukcióra a nevezési áron is csak két tétel kelt el (a Tokaj-Hétszőlő Szőlőbirtok 2012-es Édes Szamorodnija 1,7 millió forintért, és a Samuel Tinon Grands Vins de Tokaj 5 puttonyos, 2011-es aszúja 1,5 millió forintért), a többieké (akik közt például a Mádi Borház, a Béres Szőlőbirtok, a Szent Tamás, a Disznókő, a Pajzos és a Füleky Pincészet egy-egy tételnyi furmintja, késői szürete vagy aszúja szerepelt) mind a kikiáltási ár felé jutottak.
A bevételből a borászatok 60 százalékkal részesedtek, a többiből a borlovagrend további működését (illetve: a világörökségi terület javát szolgáló programokat) finanszíroznak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.