szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A szakmai zsűri előtt a játékok diadalát hozta az idei Innovációs Techshow. A prograozás alapjait játékosan oktató Codie lett 2015 legígéretesebb magyar innovációja.

A Mobilitás és Multimédia Klaszter által idén 7. alkalommal megrendezett Magyar Innovációs TechShow-n a szakmai zsűri a Codie-t, a programozás alapjait játékosan oktató fejlesztést választotta 2015 legígéretesebb induló vállalkozásának. Az idei eseményen bemutatkozó 17 projektből a hallgatóság a világ első kerekesszékes útvonaltervezőjének, a Route4U-nak ítélte oda a közönségdíjat, míg az interaktív angol nyelvoktatást támogató Xeropan appot fejlesztő csapat tartotta a legjobb előadást.

Az idén 7. alkalommal megrendezett Magyar Innovációs TechShow-n (vagy angol rövidítésével a HITS-et) bemutatkozó 17 magyar találmány közül Codiet választotta a szakmai zsűri 2015 legígéretesebb hazai innovációjának. A magyar fiatalok által készített robotjáték a gyerekeket tanítja meg a programozás alapjaira egy egyedileg kifejlesztett grafikus programozási nyelv és egy fából készült robot segítségével. A Codienak nem ez az első sikere: nemrég zártak egy közösségi finanszírozási kampányt, amelynek keretei között több mint 80.000 dollárt gyűjtöttek össze.

A TechShow-n a közönség a Route4U csapatát választotta legjobbnak. Az alkalmazás a világ első kerekesszékes útvonaltervezője, ami egy olyan ingyenes, androidos okostelefonokra letölthető app, amely a hozzá tartozó weboldallal kiegészülve egyszerűbbé és kényelmesebbé teszi a kerekeken guruló járművet használók életét. A zsűri a legjobb előadásnak járó díjat a Xeropan nevű interaktív angol nyelvoktató mobil applikációt fejlesztő csapatnak ítélte oda.

Az ország legnagyobb tradíciókkal bíró startup eseményén kiállítók és az elmúlt évekhez hasonlóan idén is bebizonyították, hogy a magyar ICT iparág óriási potenciállal bír. Jakab Roland, a Magyar Innovációs TechShow-t szervező Mobilitás és Multimédia Klaszter elnöke szerint az infokommunikációs forradalom az elmúlt években újabb szintre emelkedett, és a fizikai és virtuális infrastruktúra sikeres globális elterjedése után az erre épülő szolgáltatások ideje jött el. Ennek eredményeként a hálózatba kapcsolt társadalom korszakába lépünk, ahol minden elektronikus eszköz, aminek hasznára válik egy hálózati kapcsolat, az csatlakozni is fog. Ez a jelenség tematizálta az idei Magyar Innovációs TechShowt is: ez bizonyíték arra, hogy a hazai startupok valóban ott vannak a világ innovátorainak élbolyában – tette hozzá Jakab.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!