szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Azt hinné az ember, hogy egy spirituális zarándokútra vétek telefont vinni, de nem így gondolta Antal Csaba, aki megalkotta a zarándokokat navigáló eCamino appot, amire úgy tűnik, van igény.

A többség mindenféle spirituális indíttatás nélkül, fizikai kihívást keresve turistaként indul el az El Caminón, de kivétel nélkül mindenki zarándokként érkezik meg – nyilatkozta a Piac&Profitnak Antal Csaba, aki maga is megjárta a Saint Jean Pied de Port-ból induló nyolcszáz kilométeres gyalogtúrát. „Az első három nap folyton azt hallucináltam, hogy csörög a mobilom, de a negyedik napra elmúlt. A Caminón kilép az ember a mindennapi életéből, a zarándoklat alatt semmi más nem érdekli, csak hogy adott napon hol fog aludni és mit fog vacsorázni.” – mondja.

Később egy magyar házaspár beszámolóját hallgatta saját Camino élményeikről, akik elpanaszolták, hogy mivel Magyarországon már évek óta nem elérhető a népszerű zarándok útmutató, ezért egy fénymásolt saláta útikönyvvel kellett nekivágniuk az útnak. Antalnak szöget ütött a fejébe a dolog, felkereste a könyv ír származású szerzőjét, és belevágott az új magyar kiadás megszervezésébe. „Nem is feltétlenül üzleti megfontolásból döntöttem a könyvkiadás mellett, hiszen ez egy annyira keserves vállalkozás ma Magyarországon. Én hiszek benne, hogy ha valami szép és hasznos, az előbb utóbb üzletileg is sikeres lesz, így volt ez az útikönyvvel is.” – teszi hozzá. Majd felmerült benne, hogy érdemes lenne okostelefonos applikációt készíteni az útikönyvből, ami nem igazán tetszett a könyv szerzőjének, mert úgy gondolta, hogy aki zarándoklatra megy, az hagyja otthon az óráját és a telefonját.

Antal azonban megértette vele, hogy az okostelefon csak egy eszköz, ha az applikációt offline módban is lehet használni, ami egy iránytűhöz hasonlóan működik. Az applikáció végül tavaly letölthetővé vált, és egyre népszerűbb, főleg az USA-ban, Kanadában és az angol nyelvű országokban. „Évi néhány ezer letöltésünk van, ami egészen jónak mondható. Az alapfunkciók ingyenesen elérhetők, a teljes adatbázis viszont fizetős tartalom. Sikerült kockázati tőkebefektetőt is találni a projekthez, amit így folyamatosan fejlesztünk a felhasználóktól kapott visszajelzések alapján. A terv az, hogy 2-3 éven belül eladjuk a céget.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!