Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem olcsó enni és inni a fesztiválon, a tömények drágultak tavalyhoz képest, a sör nem, de így is négyszeres áron pörgetik, mint egy hipernél a kínálatban, 1 dl bor 400 forintnál kezdődik.
Néhány kivételtől – főként a töményektől – eltekintve nem drágult tavalyhoz képest jelentősen a Sziget, de így sem olcsó enni és inni a fesztiválon. Kigyűjtöttük a legfontosabb árakat a hivatalos tájékoztatóból, illetve a helyszínen is körülnéztünk.
A Szigeten a sör ára maradt a tavalyi, ami a belvárosi árakhoz képest nem vészes, a csapolt Dreher korsója 650 forint. A dobozos sörökért már jóval többet kell fizetni, a Dreher Classic és a hidegkomlós változat is 740 forintba kerül. Alkoholmentes söröket, simát és ízesítettet már 510 forintért kaphatunk, a félliteres üdítők 430-460 forint között vannak. A frissítők közül a szénsavas fonyódi ásványvíz éri meg a legjobban, egy 0,75-ös palackért 370 forintot kell fizetni.
A rögzített árak eredetileg arra szolgáltak, hogy a látogatóknak jobban megérje a fesztivál területén iszogatni, ma már alapozás nélkül azonban nem is éri meg elindulni. A cikk írásakor a dobozos Dreher éppen akciós a Tescóban, így 199 forintért megvehetjük, a Szigeten ennek közel négyszeresét kell kifizetni érte.
A borok ára a fesztiválútlevélben hibásan jelent meg, az online elérhető árlap szerint a Lajvér borok decinként 400-450 forintért kaphatóak, így házmester ára ezer forint fölé is kúszik.
A tömények alaposan megdrágultak tavalyhoz képest, viszkit-vodkát-pálinkát egységesen 1050 forintért kérhetünk, a népszerű vödrös koktélok pedig 7000 forint felett kezdődnek.
Nem olcsó enni sem a fesztiválon, bár a kajakínálat igazán változatos, különböző nemzetek ételeit kínáló és vega konyhák is kitelepültek. Egy tál melegétel ára 1500 forintnál kezdődik, de ezek a büfék inkább az egész hétre beköltöző külföldieket célozzák meg. Hazamenős jeggyel inkább csak gyors éhségcsillapításra vesz valamit az ember, de így sem ússza meg olcsón. A zsíros kenyér 500, a hot dog 890 forint, a pizzaszelet pedig 1000 forintnál kezdődik. Palacsintát már 200 forintért kaphatunk, de aki nagyobb falatot harapna, egy adag pirított hagymás, baconös Kolbice-t 1390 forintért vehet.
Az italokkal ellentétben az ételek ára nincs rögzítve, így egyes pultok között néhány forintos eltérés lehet.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
A parkoláson évente 120 millió forintot tud megtakarítani a Hegyvidék, a közétkeztetés ára nem nőtt, és több üzemeltetési munka is olcsóbb lett az új közbeszerzési rendszerben.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.