szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy cég a Legóhoz hasonló programozható építőkockákat dobna piacra, így a gyerekek nemcsak az építésben fejleszthetnék alkotókészségüket, de közben megtanulnák a kódolás és programozás alapjait is.

„Az egyik legkreatívabb játék a Lego, amely mit sem változott 1958-as bevezetése óta, miközben a gyerekeket körülvevő világ jelentősen átalakult” – hívja fel a figyelmet a terméket bemutató Kickstarter videó narrátora. A Robo cube első ránézésre egyszerűbb és butított verziója a közismert Lego építőkockáinak, de valójában okos építőkockaként definiálja alkotója, mert darabjai nemcsak összeilleszthetőek, de egy tablet vagy okostelefon segítségével az egyszerű kreálmány életre is kelthető, sőt mozgását a gyerekek tudják beállítani egy nagyon egyszerű programozási nyelv segítségével.

Rustem Akishbekov, a találmány megalkotója mérnök, aki különböző robotok gyártásával foglalkozott, amit látva barátai kedvet kaptak, hogy ők is megalkossák saját robotjaikat. Ezért arra gondolt, hogy az alkotás folyamatát leegyszerűsíti, amennyire csak lehet, hogy kellőképpen érthető legyen akár egy gyereknek is, így mindenki számára elérhetővé téve a programozás és robotépítés élményét. Így született meg a Robo cube, aminek piaci bevezetéséhez közösségi finanszírozási kampányt indítottak, amelyen már össze is jött az induláshoz szükséges 70 ezer dollár, sőt már túl van a 200 ezren. A jelenlegi elérhető legolcsóbb csomagot, amely 9 építőelemet tartalmaz, 149 dollárért, azaz 40 ezer forintért kínálják.

A játék ráadásul kompatibilis az eredeti Lego-kockákkal is, így a klasszikus építés funkciója párosulhat a robotmozgás programozásának élményével. A programozás oktatásának gyerekbarát kivitelezésére egyébként már egy magyar csapat is gondolt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!