Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Széchenyi Tőkealap 210 millió forintos tőkeemelést hajt végre a nyíregyházi SYSX informatikai cégben. A társaság egy, az acéliparban használatos hegesztőgépek hatékonyságát növelő, egyedülálló rendszert fejleszt, amely a magyar és a nemzetközi piacokon is hiánypótló megoldást jelent.
Egyedülálló acélipari fejlesztéshez biztosít 210 millió forint tőkét az SZTA: hegesztőgépeket optimalizáló rendszerbe fektet be a tőkealap. A SYSX Informatikai Fejlesztő és Szolgáltató Kft. célja a termék továbbfejlesztésén túl, annak bel- és külpiaci értékesítése, a cég kutatás-fejlesztési tevékenységének bővítése. A nyíregyházi vállalkozás fő profilja az acélipari hegesztésekhez használatos eszközök és szoftverek fejlesztése, amely a fémipar gyártási folyamatainak monitorozása és azonnali értékelése révén javítja a munkavégzés és a késztermék minőségét.
A 2015-ben alapított társaság a szintén nyíregyházi Gémtech Kft. – e cég fejlesztéséhez korábban szintén az SZTA járult hozzá tőkével, majd 2015 októberében sikeres exitet hajtott végre az Alap – két éven át tartó fejlesztéseinek köszönhetően jött létre. Az itt kifejlesztett termék Magyarországon egyedülállónak tekinthető, a mai napig is – bár más acélszerkezeteket gyártó cégek próbálkoztak hasonló szoftver fejlesztésével – kizárólag a SYSX segítségével érhető el ilyen technológia.
„A tőkeemelés lehetőséget nyújt arra, hogy az egyedi termék értékesítése révén a vállalkozás jelentős mértékben növekedjen, ráadásul a technológia egész piaci szegmenst is képes fellendíteni. A rendszernek köszönhetően az acélszerkezeteket gyártó cégek költségei csökkennek, miközben a hatékonyságuk növekszik” – emelte ki Csuhaj V. Imre, a tucatnyi fémipari beszállító vállalkozás tőkeági finanszírozását biztosító Széchenyi Tőkealap elnök-vezérigazgatója.
A SYSX által továbbfejlesztésre kerülő termék, a Gémtech Energia Megtakarító és Munkaidő Optimalizáló Rendszer (GEMMOR) egy adatgyűjtő, tároló, kiértékelő és közbeavatkozó rendszer, amely a hegesztőgépre kapcsolva a technológiai vezetők, termelésirányítók számára biztosít pontos információkat a hegesztési munkafolyamatokról. A rendszernek köszönhetően a munkavégzések során mérhetővé és egy számítógépes hálózat segítségével szervereken tárolhatóvá is válnak a hegesztések paraméterei. A szoftver révén akár valós időben is megtekinthetőek és kiértékelhetőek a munkafolyamat adatai.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.