Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A befektetőknek már csak néhány napot kell várniuk, hogy megtudják, egyes állami cégekből mekkora tulajdonrészt magánosít az orosz kormány.
A hét elején Vlagyimir Putyin orosz államfő arról beszélt, hogy a szakminisztériumokkal közösen már készítik a privatizációs listát. Alekszej Uljukajev gazdaságfejlesztési miniszter pedig ma jelentette be, hogy a programot pár napon belül meghirdetik.
Elemzők 500-800 milliárd rubel (1 rubel=3,64 forint) közöttire teszik a csomag értékét. Korábban arról volt szó, hogy a listán szerepelhet az Alrosa, a világ legnagyobb gyémánttermelője, továbbá a Basnyefty és a Rosznyefty orosz olajtermelő vállalat.
Pénteken egy név nélkül idézett orosz forrás azt monda, hogy az Alrosa 11-18 százalékos állami részesedését értékesítik. Az azonban még nem dőlt el, hogy külföldi vagy orosz befektetőknek adják el a tulajdoni hányadot. Nem végleges adat szerint az Alrosa tavalyi bevétele 3,5 milliárd dollár körüli volt.
Az Alrosa 44 százaléka állami tulajdonban van, 25 százaléka Jakutföldé (hivatalos nevén Szaha Köztársaság), 8 százaléka azé a járásé, ahol a bányák találhatóak, további 23 százaléknyi részesedés a tőzsdén forog.
Az orosz kormány azért kénytelen eladni állami részesedéseket, mert a kőolaj áresése miatt megcsappant a költségvetés bevétele, ami miatt máris jelentősen kurtítani kellett a kiadásokat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.
Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.