Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az amerikai cég a német felvásárlására törekszik, de még csak a pávatáncnál járnak a felek.
Egyesülésről tárgyal bennfentes körökből származó információk szerint a Magyarországon is jelen lévő német Linde AG és az amerikai Praxair, a fúzióval a világ legnagyobb ipari- és egészségügyi gázgyártó konszernje jönne létre, megelőzve a francia Air Liquide-t. A megbeszélések még kezdeti stádiumban vannak, kevés konkrétumra terjednek ki, és egyáltalán nem biztos, hogy sikerre vezetnek. A Praxair állítólag a Linde felvásárlására törekszik, a német cég viszont egyenlők egyesülését akarja. Szakértők elképzelhetőnek tartják, hogy az ügylet részvénycserével valósul meg. Mind a Linde, mind a Praxair elzárkózott az értesülés kommentálásától.
A két cég azonos súlycsoportba tartozik. A Linde piaci tőkeértéke 30,4 milliárd dollár, a Praxairé pedig 33,7 milliárd dollár. A Praxair árbevételét tekintve csak fele akkora mint a Linde, de jóval nyereségesebb. Az amerikai vállalat átszámítva 9,6 milliárd euró árbevétel mellett 1,5 milliárd euró nyereséget ért el, míg a Linde 18 milliárd euró bevétel után csak 1,15 milliárd euró nettó nyereséget mutatott fel. Az ipari és egészségügyi gázok világpiacán csak néhány domináns szereplő van. Ezért a versenyhatságok jóváhagyását nem lesz egyszerű megnyerni, mert ha megvalósulna a fúzió, akkor a piacot lényegében három nagyvállalat, a Linde/Praxair, az Air Liquide és az amerikai Air Products uralná.
A tőzsde jól fogadta a hírt, a Linde árfolyama 9 százalékkal szökött fel Frankfurtban. A Linde AG a Linde Gáz Magyarország Zrt. révén van jelen a magyar piacon, a cég 1992-ben alakult meg répcelaki székhellyel.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.