Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Pierre Moscovici adózásért is felelős biztos szerint az 1993 óta működő áfarendszer elavult, mert rengeteg visszaélésre ad alkalmat. Így a tagállamok jelentős pénzektől esnek el: a brüsszeli bizottság számításai szerint ez évente meghaladja az 50 milliárd eurót.
Hogy csinálják a vállalkozók, hogy törvényesen kerüljék meg a jelenlegi áfa-szabályokat? A mostani rendszerben a szállító tagállam cége nem fizet általános forgalmi adót, azt az adott termék forgalmazója terheli rá a vevőre a fogadó országban. A megoldás a “körhinta”. Az alkatrészeket körbe-körbe utaztatják az unióban – legalábbis papíron. Így nem lehet tudni, hogy a végtermék tulajdonképp melyik országban lenne áfaköteles. 45 és 53 milliárd euró közé teszi az ilyen típusú csalások értékét a brüsszeli bizottság.
Pierre Moscovici pénzügyi biztos, aki a párizsi Le Figarónak nyilatkozott, az egyszerűség kedvéért 50 milliárd euróról beszél. Mindezt ahhoz kell mérni, hogy az áfa a legtöbb pénzt hozó adó ma az EU-ban. A tagállamokban eltérő áfakulcsokat alkalmaznak, és ez újabb játékokra ad lehetőséget. Magyarország ebben a tekintetben csakugyan rekorder: a 27%-kal hazánk a listavezető (Svédország 25 és Románia 24%-kal következik). A lista másik végén Luxemburg áll, mert ott csak 17% az áfa, utána Németország és Ciprus következik 19%-kal. Brüsszel megpróbálta egységesíteni a rendszert, de az érdekek különbözősége miatt kudarcot vallott ezen a téren.
Most sem lesz könnyű elfogadtatni az áfa-reformot, melyet Pierre Moscovici biztos javasol. A lényeget úgy lehetne összefoglalni, hogy az exportőr a saját országában fizetné meg az áfát, de nem az ott érvényes, hanem az árut fogadó államban alkalmazott kulcs szerint. A kérdés az, hogy ebben mindenki érdekelt-e? Az áfacsalás ugyanis uniós sportággá változott éppúgy, mint a személyi jövedelemadó kijátszása.
Luxemburg nem véletlenül mondhatja magáénak a legnagyobb egy főre jutó GDP-t, és távolról sem véletlen, hogy épp Luxemburgban a legalacsonyabb az áfa, hiszen ott az államnak nincsenek pénzügyi gondjai. Minden uniós tagállamnak el kell fogadnia a reformot ahhoz, hogy az hatályba is léphessen. A sok ellentétes érdek miatt ez csak nagyon lassan mehet végbe. Már ha egyáltalán van erre esély.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Kenuzással indította 80 napos túráját Magyar Péter, elsőként Borsodba, a helyben kifejezetten erős Koncz Zsófia körzetébe látogatott el. A Tisza Párt elnökét kérdeztük evezés közben, a helyiekkel pedig a politikai megosztottságról és a választási esélyekről beszélgettünk. Videóriport.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.