Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A világ legnagyobb olajkészletével rendelkező Aramcót vinnék ki a börzére.
Jövőre mégiscsak meglehet az évszázad részvénykibocsátása, a tőzsdére léphet a szaúdi Aramco olajcég. Kína szívesen venne 5 százalékot a cégben, a profi befektetők viszont egyelőre fanyalognak - írja cikkében a Napi.hu.
A Financial Times vetette fel, hogy a régóta tervezett Aramco részvénykibocsátás esetleg egy-két évvel csúszna, mivel Szaúd-Arábiánál több állami vagyonalap is bejelentkezett, hogy a részvénykibocsátástól függetlenül is komoly részesedést vásárolna a világ legnagyobb olajkészletével rendelkező vállalatában.
A Reuters egy korábbi értesülése szerint nem csak állami vagyonalapok, de kínai cégek is jelentkeztek. A hírügynökség akkori értesülései szerint a két legnagyobb kínai olajvállalat, a Petrochina és a Sinopec kereste meg ajánlatával az Aramco-t, s 5 százalékos tulajdonrész megvásárlására tettek ajánlatot, a tőzsdei kibocsátástól függetlenül.
Az Aramco szóvivője a Reutersnek a hírrel kapcsolatban annyit mondott, hogy az olajcég tőzsdei bevezetésével kapcsolatban folyamatosan vizsgálnak minden lehetséges opciót, azonban ezekről egyelőre döntés még nem született és az első nyilvános részvénykibocsátás előkészületei folytatódnak.
Az, hogy a nyilvános kibocsátást követően mely tőzsdére vezetnék be az Aramco részvényeit, még nincs eldöntve. Egyrészt szóba került a New York Stock Exchange és a londoni tőzsde is, de a legvalószínűbbnek a források egy kettős bevezetést tartanak. E szerint az egyik nagy nemzetközi piac mellett a szaúdi tőzsdén is kereskednének majd a cég részvényeivel.
A legnagyobb problémának a céggel kapcsolatban az alapkezelők azt tartják, hogy mivel a cég egészen eddig 100 százalékos tulajdonú vállaltként működött, gyakorlatilag fekete doboz volt a befektetők előtt. A megkérdezettek szerint három fontos dolog hiányzik jelenleg egy sikeres tőzsdei történethez, ezek a növekedés, az attraktív osztalék és a megfelelő vállalatirányítása elvek.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.