Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Heti Válasz összeszámolta, hány céghez van köze a felcsúti polgármesternek.
Kétszáz fölé emelkedett Mészáros Lőrinc cégeinek száma: a Heti Válasz csütörtöki számában olvasható összesítés szerint a felcsúti polgármester 203 vállalkozásban érdekelt.
Mindez őrületes növekedést mutat, hiszen 2010-ben még csupán két cége volt a valamikor gázszerelőként dolgozó Mészáros Lőrincnek. Az elmúlt évek azonban nem csak óriási bevételnövekedést hoztak számára, de a gazdaság majdnem minden területére kiterjedő cégbirodalma is alakulóban van.
A Heti Válasz tavaly márciusban még csak 104 céget számolt össze, tehát tíz hónap kellett a duplázáshoz. A hetilap nem csak a Mészáros család tulajdonában levő cégeket vette számba, hanem a felcsúti polgármester szűk üzleti körébe tartozó társaságokat is, ám a szám még így is elképesztő.
A HírTV még októberben készített egy ábrát Mészáros cégbirodalmáról, amely azóta is bővült.
Mi már csak arra vagyunk kíváncsiak, mit hoz a jövő. Szavazzon!
(via Heti Válasz)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.