Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Íme a vadászkastély közelről, amelyet a Lázár család földjei ölelnek körül.
Juhász Péter Együtt elnök kapott több képet a batidai vadászkastélyról, melyet a Facebook odalán hozott nyilvánosságra. Juhász a hvg.hu-nak azt mondta, "a nép" – vagyis egy ember – küldte neki a képeket, a forrását nem fedte fel.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter azt állítja, semmi köze a batidai vadászkastélyhoz, amely a családja tulajdonában lévő földek között fekszik. A Magyar Narancs korábban azt írta, a területet, amelyen a kastély áll, 2015-ben vásárolta meg Kulik Jenő hódmezővásárhelyi ügyvéd, később két társtulajdonossal céget alapított, amelybe beapportálta az ingatlant.
Kulik korábban Lázár János munkatársa volt, amikor a Miniszterelnökséget vezető miniszter még az ottani polgármesteri posztot töltötte be. Kulik azután is rendszeresen adott jogi tanácsokat a politikusnak, és a Miniszterelnökség is szerződött vele. A Magyar Narancs korábban kikérte a földhivataltól a kastély kertjét körülvevő terület tulajdoni lapját, amelyből kiderült: az 1,8 hektáros földnek Lázár János anyja a tulajdonosa. A környéken további két olyan földrészlet van, amely Lázár anyjáé, és magának Lázárnak is van olyan földbirtoka, amely majdnem szomszédos a vendégházzal. Sőt, a két fia nevén is van ott egy-egy földdarab, összesen 40,45 hektár.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.