szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Választás 2018
Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.
Friss cikkek a témában

A Magyar Nemzet kedden hozott nyilvánosságra egy ismeretlen hitelességű közjegyzői okiratot, amelyben az áll, 2013-ban egy megbízó (akinek a nevét a lap a dokumentumról kitakarta) 4,35 milliárd eurót bíz Kósa Lajosra, aki akkor a Fidesz ügyvezető alelnöke és Debrecen polgármestere volt. Kósa Lajos szerdán, immár a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli minisztereként tartott sajtótájékoztatót Dunaújvárosban, ahol a helyi ügyeket érintő beszámolója után a hvg.hu-nak is nyilatkozott.

A miniszter a szerződésről azt állítja, sokszor megkeresték őt különböző emberek azzal, hogy befektetnének, ő ilyenkor mindig az állampapírt ajánlotta befektetésként. Úgy emlékszik, hogy ebben a bizonyos ügyben

egy barátja ajánlott neki egy német nőt, azzal, hogy nagyobb összeget örökölt, és befektetné.

A 2013 januári szerződést figyelembe véve a leggazdagabb németek 2012-es listáját néztük meg. Ezen mindössze 21 embernek van nagyobb vagyona 4,35 milliárd eurónál. A Wikipedia által ismertett 500-as listán látható, hogy egyikük sem halt meg a kérdéses szerződési dátum előtt. Az összeg megdöbbentő nagyságát jól mutatja, hogy Johanna Quandt, a BMW-gyár hatodát birtokló asszony 6,7 milliárdos vagyont hagyott maga után 2015-ben. Abban az évben halt még meg Klaus Tschira, a SAP, valamint Ingeburg Herz, a Tschibo tulajdonosa. Ők a Kósánál említett vagyonnál kevesebb összeget hagytak maguk után. Örökségük ráadásul nem befektethető pénz volt, hanem részvények.

A Kósa-ügyről szóló további cikkeinket itt érhetik el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!