Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Egyesült Államok leghíresebb versenylováról, Justifyról írt a New York Times, akinek szaporítójogait egy hármas csoport tulajdonolja. Az egyikben Soros György közvetlen munkatársai dolgoznak.
Soros György befektetési vállalata, a Soros Fund Management 2008-ban szállt be a nemzetközi tenyésztői és versenyszférába. A 444 szúrta ki a New York Times cikkét, melyből kiderül, hogy az eddig háttérben tevékenykedő alap most a reflektorfénybe került, mivel Soros bizalmas munkatársai kerültek a leghíresebb amerikai versenyló, Justify szaporítójogának tulajdonosi körébe.
A szaporítójogokat 60 százalékban az ország legnagyobb lótenyésztési szereplője, a WinStar Farm, 25 százalékban a China Horse Club tulajdonolja. A fennmaradó 15 százalékot egy rejtélyes vállalat birtokolja, melyről most kiderült, hogy Soros György áll mögötte. Hogy Soros mekkora összeget áldozott eddig a versenylovak tenyésztésére, nem tudható. A sztárló viszont tegnap megnyerte a Hármas Koronát, így az eddig 60 millió dollárt érő tenyésztési jogai akár 25 millióval is megugorhatnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.