Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
„Franciaország az értekezletek országa” – állítja a Le Figaro, több magas képzettségű közép,- és felsővezető megkérdezése után.
Egy friss felmérés szerint a francia cégek közép- és felső szintű döntéshozói hetente négy órát ülnek értekezleteken. De mi zajlik ezeken a megbeszéléseken? A Le Figaro több fontos vállalati személyiséget is megkérdezett, akik persze álnéven válaszoltak. De a mondandójuk, nagyon is megegyezett
Az értekezlet a munkavégzés látszatát kelti
– mondták többen is. A főnök itt érvényesítheti kommunikációs képességeit és persze érzékeltetheti hatalmát, vagyis azt, hogy minden tőle függ. De az értekezlet remek alkalom a frusztrált főnökhelyetteseknek vagy a beosztottaknak is, hogy kifejezésre juttassák elégedetlenségüket. Másoknak pedig arra jó az értekezlet, hogy soha meg nem valósítható technikai fejlesztési ötletekkel álljanak elő. Nem véletlen, hogy az értekezletek túlnyomó többsége azzal zárul, hogy most konzultáltunk, de a döntés majd a következő tanácskozáson születik meg.
Több, a Le Figaro által megkérdezett menedzser utalt rá, hogy az amerikai cégek is tartanak értekezleteket. De szigorú napirend alapján és a maximális időtartam kb. negyedóra. A francia menedzserek is elmondták, hogy a valóban fontos szakmai kérdések egy telefonnal vagy egy maillel pár perc alatt rendezhetők. Mégis, az értekezlet olyan szertartás a nagy cégeknél, mint a szentmise a katolikus templomokban. A hatékonyság a cégeknél mérhető is.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.