Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A webes technológiák és applikációk legnagyobb nemzetközi fórumán öt nyertes startup mutatkozik be.
A Web Summiton, Európa leggyorsabban növekvő technológiai konferenciáján mutatkoznak be november 5. és 8. között a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) 8. Be Smart versenyének nyertes startupjai Lisszabonban – közölte a BVK az MTI-vel szerdán.
Kiemelik: a webes technológiák és applikációk legnagyobb nemzetközi fórumán öt nyertes startup mutatkozik be.
A Web Summitra három nap alatt több mint 70 ezer látogatót várnak, ahol az ipar befolyásos szereplői és a feltörekvő technológiai startupok gyűlnek össze. A hat évvel ezelőtt csupán 500 résztvevővel induló esemény Európa legismertebb networking eseménye. A tavalyi Web Summit 25 tematikus konferenciájával és 1200 előadójával a világ 170 országából vonzotta a látogatókat.
A BVK és a Magyarország lisszaboni nagykövetsége a konferencián való megjelenés mellett egyéb üzletkötési és kapcsolatépítési lehetőségeket is biztosít a magyar startupoknak.
A bemutatkozó magyar startupok között van a Route4U fejlesztése egy kereshető és tervezhető akadálymentességi térképpel, a TMRW Hotels okostelefon alkalmazása a digitális hotelrendszerrel, a LightMeApp, a Younicorn.io interaktív startup közösségi oldal, és a Maform innovatív design stúdió.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.