Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Domenico Dolce és Stefano Gabbana másfél perces videóban magyarázkodott a kínaiakat megsértő reklámfilm miatt.
Ahogy arról beszámoltunk, rasszizmussal vádolják a Dolce&Gabbana divatházat, miután a cég új reklámfilmjében rendkívül rossz fényben tüntetett fel egy kínai modellt. A spotban ugyanis a nő nevetgélve, evőpálcikával próbál elfogyasztani olyan dolgokat, amelyek erre nyilvánvalóan alkalmatlanok, és közben láthatóan nem érti, mi lehet a probléma.
Közben a rasszista ábrázolást számonkérő kommentelők megtalálták Stefano Gabbana alapító közösségi oldalát is, ahol maga a divattervező kezdett vitatkozni velük, és sokszor igen lekicsinylően beszélt Kínáról. Később Gabbana azt nyilatkozta, hogy valakik feltörték a fiókját.
Végül pénteken Domenico Dolce és Stefano Gabbana, a divatház két alapítója videoüzenetben kért bocsánatot Kínától. A Facebookon és a kínai Vejbo közösségi oldalon is közzétett csaknem másfél perces videóban elmondják, hogy rendkívül sajnálják az elmúlt napok történéseit, és őszintén bocsánatot kérnek.
"Mindig is szerettük Kínát" – mondja Dolce a felvételen, hozzátéve, hogy kétségkívül sokat kell még tanulniuk az országról, és sajnálják, ha nem megfelelően fejezték ki magukat. A két divattervező azt is hangsúlyozta, remélik, hogy bocsánatot nyernek, és minden erejükkel azon lesznek, hogy jobban megértsék és tiszteljék a kínai kultúrát.
"Soha nem fogjuk elfelejteni a történteket, és ilyesmi többé nem fog előfordulni" – fűzi hozzá Gabbana a videóban, amelynek zárásaként mindketten bocsánatot kérnek kínai nyelven is.
Gabbana szerdán az Instagramon kért bocsánatot, amiért saját és a cég profilján is faragatlan megjegyzések, utalások jelentek meg Kínáról, de azzal védekezett, hogy mindkét fiókot feltörték.
A történtek nyomán a divatház kénytelen volt lemondani szerda estére tervezett sanghaji divatbemutatóját is, mert neves kínai meghívottjai kilátásba helyezték a show bojkottját, mondván az olasz divatcég megsértette hazájukat. A Tigris és sárkány című filmben szereplő Csang Csi-ji közösségi oldalán közölte, hogy az olasz divatcég "kegyvesztett lett". Karry Vang kínai popénekes és Dilraba Dilmurat színésznő, mindketten a Dolce&Gabanna csendes-óceáni-ázsiai nagykövetei bejelentették, hogy minden együttműködést beszüntetnek a céggel.
A Dolce&Gabbana termékei eltűntek az olyan vezető kínai webáruházak kínálatából, mint a JD.com és az Alibaba által üzemeltetett Tmall.com. Pénteken a hongkongi Lane Crawford luxusüzlet is közölte, hogy beszünteti az olasz divatcég termékeinek értékesítését.
Ázsia és különösen Kína kulcsfontosságú az európai luxusmárka sikerességéhez. A Bain tanácsadó cég egy közelmúltbeli tanulmánya szerint a luxuscikkek vásárlóinak harmada kínai, akik otthon és külföldön egyaránt vásárolnak. Ez az arány 2025-re 46 százalék lesz. A Dolce&Gabbana cégnek 44 butikja van Kínában, ebből négy Sanghajban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Mariska Hargitayt a legtöbben színésznőként ismerik, de úgy döntött, beül a rendezői székbe, hogy bemutassa, hogyan került közel édesanyjához, Jayne Mansfieldhez hatvan évvel azután, hogy elveszítette őt egy olyan autóbalesetben, amiben ő maga is majdnem meghalt.
15–9-re nyertek a mieink.