Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Üzlete válogatja, hogy meddig lehet egy ajándékot cserélni vagy visszavinni.
Karácsonyt követően rengeteg ajándékról derül ki, hogy felesleges, nem jó, vagy csak nem tetszik. Az azénpénzem.hu szúrta ki a CP Contact fogyasztóvédelmi tanácsadó cég felmérését, amely szerint az üzletek nagy része nem csupán azt vállalja, hogy visszaveszi a nem kívánt termékeket, hanem a csere vagy a levásárlás lehetősége mellett a vételárat is visszaadja. Ehhez azonban a különböző kereskedelmi láncok eltérő feltételeket és határidőket szabnak.
A fogyasztóvédők 51 nagyobb üzletlánc csereberével és pénzvisszatérítéssel kapcsolatos gyakorlatát nézték meg. Így derült ki, hogy például a Media Marktban és a Douglasben mindössze 3 napig, a Jyskben viszont bármeddig cserélhető, levásárolható a vett ajándék.
Akadt olyan üzlet, ahol a visszavételi határidőt kitolják január első-második hetéig, másutt erről az üzletvezető dönt.
A vásárlók a vizsgált üzletláncok 71 százalékában élhetnek a pénzvisszatérítés lehetőségével. Korábban ez az arány 60 százalék volt. Míg a vizsgált hiper- és szupermarketek, a ruházati, a műszaki, a sport- és a játékboltok mindegyikében van erre lehetőség, addig a könyv- és az alsóneműboltok szinte teljes körben elzárkóznak tőle. Ugyanez jellemző a drogériákra, a bútor- és barkácsboltokra, illetve a cipőboltok egy részére is.
A fogyasztóvédők felhívják a figyelmet arra, hogy érdemes minden esetben tudatában lenni annak, hogy a hagyományos boltokat a jogszabály nem kötelezi arra, hogy a hibátlan árut cseréljék, és a vételárat visszaadják. A hibás termékre vonatkozó határidő pedig mindössze 3 nap, ezt követően a javíttatás jön szóba a garanciális feltételeknek megfelelően. Más a helyzet az online vásárlásnál, ott a vételtől 14 napig lehet elállni, és ilyenkor a pénz is visszajár.
A vizsgált üzletek teljes listáját itt találja.
* Cikkünk eredeti változatában a CP Contact közleménye alapján azt állítottuk, hogy a Jysk nem ad vissza készpénzt vásárlóinak. Mint a cég jelezte, ez egy hamis állítás volt a közleményben, a JYSK Kft. ugyanis az általa forgalmazott termékeket bármeddig, határidő nélkül visszaveszi, továbbá a vásárláskor kapott eredeti nyugtával visszahozott termékekre korlátlan ideig teljes pénzvisszafizetést vállal.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Dietetikus segítségével vesszük sorra, hogyan segíthet a tojás izmaink gyarapításában, és érdemes-e nyersen fogyasztani.
A Pentagon közölte, hogy világszerte felülvizsgálják az USA valamennyi szövetségesének szánt szállítmányokat.
Az énekes már bánja, hogy megbántotta a Fidesz szavazóit.
Bryan Christopher Kohbergert így várhatóan négyszeres életfogytig tartó börtönre ítélik a feltételes szabadlábra helyezés lehetősége nélkül.