szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy német érdekeltség, a Condor légitársaság folytatni kívánja tevékenységét, de ehhez kormányzati segítséget kértek.

Több százezer német utazót is érint a Thomas Cook brit utazásszervező vállalatcsoport csődje. Az egyik németországi érdekeltség, a Condor légitársaság hétfőn kormányzati segítséget kért a működés fenntartásához.

Az üdülőjáratokat üzemeltető légitársaság  közölte, hogy menetrend szerint közlekednek járataik. Az üdülőhelyekről hazafelé, Németországba közlekedő járatokra 240 ezer utasnak van foglalása.

Mint írták, az eddigi anyavállalat ugyan csődöt jelentett, de az évek óta nyereséges, és évente nagyjából nyolcmillió utast szállító Condor folytatni kívánja tevékenységét, és a likviditási nehézségek elkerülésére áthidaló hitelt kér a szövetségi kormánytól.

A hitel összegét nem nevezték meg. Sajtóértesülések szerint 200 millió euróról van szó.

A szövetségi gazdasági minisztérium szóvivője, Korbinian Wagner a berlini kormányszóvivői tájékoztatón megerősítette, hogy a Condor kormányzati segítséget kért. Elmondta, hogy a lehető leghamarabb befejezik a kérelem vizsgálatát. Azzal kapcsolatban, hogy a 2017-ben csődbe ment Air Berlin légitársaság is kapott áthidaló hitelt a kormánytól, hangsúlyozta, hogy a két esetet nem lehet összehasonlítani.

Az egyelőre nem ismert, hogy a Thomas Cook németországi érdekeltségeinek mennyi ügyfele rekedt külföldön a társaság csődje miatt, az viszont biztos, hogy a berlini vezetés nem indít olyan akciót, amilyet a brit kormány kezd a külföldön tartózkodó brit utasok hazaszállítására.

Reiner Breul, a külügyminisztérium szóvivője a kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a jogis szabályozás nem tesz lehetővé a brit kormány Matterhorn-művelet nevű akciójához hasonló lépéseket, de a német külképviseletek készen állnak a  segítségre szoruló német állampolgárok támogatására.

A Thomas Cook hétfőn közölte, hogy csődöt jelent és azonnali hatállyal beszünteti tevékenységét.

A külföldi érdekeltségeket is beleszámítva meghaladhatja a 600 ezret azoknak az utasoknak a száma, akik jelenleg a Thomas Cook által szervezett utakon vesznek részt. A jövőbeni időpontokra meghirdetett utakra üzletági szakértők adatai szerint egymillió foglalás van érvényben.

Az 1841-ben Thomas Cook üzletember által alapított, világszerte 22 ezer alkalmazottat foglalkoztató utazási iroda hónapok óta pénzügyi nehézségekkel küzdött; a március 31-én zárult fél évről 1,5 milliárd font (570 milliárd forint) adózás előtti veszteséget jelentett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!