Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Egy liechtensteini offshore-cégtől vett újabb tulajdonrészt a Hit Gyülekezetének vezetője.
Láthatatlanul, egy többlépcsős cégstruktúra végső tulajdonosaként szerzett többségi tulajdonrészt a Hit Gyülekezete mellett Németh Sándor az ATV-ben – derül ki az Átlátszó és a Magyar Hang cikkéből. A cikk előzménye Bartus László Fesz lesz című, május végén nyomtatásban is megjelenő könyve, ebben írja meg a szerző, hogyan „vitte haza Németh az ATV-t”.
Az ügylet azért úgymond láthatatlan, mert az ATV-t működtető cég iratai között Németh Sándor magánszemély továbbra is kisebbségi tulajdonosként szerepel, ám ha a mellette lévő két tulajdonos céget megnézzük az Optenben, és visszafejtjük a végső tulajdonost, akkor azt látjuk, hogy azokban is meghatározó tulajdonrésze van a lelkésznek. Így tehát összességében ő a tévé többségi tulajdonosa az egyház mellett.
Németh Sándor többségi tulajdona korábban egy liechtensteini offshore-cégé volt, Németh úgy tudott fő tulajdonos lenni, hogy az offshore-cég átadta neki a maga részesedését. A liechtensteini vállalkozásról részleteket nem lehet tudni, csupán azt, hogy még egy magyar érdekeltsége volt: az azonos nevű X and A Kft. Ezt a céget is végül Németh Sándor vette meg.
A médiumok kérdésére, miszerint honnan volt Némethnek minderre pénze – egy tévét megvenni ugyanis nem két forint –, az egyház három vezetőségi tagja úgy reagált: „A lelkészek, papok – mint hitéleti szolgálatot végző egyházi személyek – javadalmazása, így Németh Sándor vezető lelkészé is, a Hit Gyülekezetében a hitéleti bevételekből történik, ahhoz egyházunk soha egyetlen forint állami támogatást, közpénzt nem vett igénybe és nem is kapott, tehát az erre vonatkozó adatok nem nyilvánosak.”
Egyben hozzátették: „A bűnügyi vizsgálókat is megszégyenítő, provokatív és arrogáns kérdéssorukat nem tudjuk másnak látni, mint zavarkeltésre irányuló akciónak. (…) A magánszférába és az egyházi autonómiába való durva beavatkozási kísérletük viszont a kommunista pártállami idők egyházellenes hangulatkeltésének emlékét idézi fel (amiből sajnos volt részünk bőségesen). Csak remélni tudjuk, hogy egy ilyen, mintegy alternatív adóhatóságként való fellépésük és önmaguknak a törvények fölé helyezése az egyházunkkal és vezetőjével szemben, csak egy átmeneti működési zavar megnyilvánulása önöknél.”
Frissítés: az ATV péntek délután az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünknek:
"Az ATV Zrt. a jogszabályoknak megfelelően működik és közvetett tulajdonosi körének részleges változására a jogszabályoknak megfelelően került sor, több mint egy évvel ezelőtt. A televízió tartalmában semmilyen érdemi változás nem történt. A tulajdonosváltozás nem csökkentette a Hit Gyülekezetének az ATV Zrt.-ben közvetetten fennálló tulajdoni részesedését. Az ATV Zrt. magáncég, tulajdonosi háttere eddig is közismert volt. Az ATV Zrt. a további vádaskodások esetén peres úton vesz elégtételt a jogsértésekkel szemben" - írták.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.