Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az ország második legnagyobb bankja jöhet létre.
A Budapest Bank Zrt. csatlakozik az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. és az MKB Bank Nyrt. között létrejött stratégiai együttműködéshez, amelyben a szakértők egy új, meghatározó piaci súllyal rendelkező, hazai tulajdonú bankcsoport létrehozásának keretrendszerét vizsgálják meg és készítik elő – áll a Magyar Bankholding közleményében. A Takarékbank, az MKB és a Budapest Bank összesen csaknem 1,9 millió ügyfelet szolgál ki, országosan, a hazai bankfiókhálózat közel felét, több mint 920 fiókot működtetnek, együttes mérlegfőösszegük megközelíti az 5800 milliárd forintot, amivel messze az ország második legnagyobb bankcsoportjává válhatnak.
A fúzióról szóló szándéknyilatkozat alapján a pénzintézetek a Magyar Bankholding Zrt.-t három egyenlő tulajdonrésszel alapítják meg. Az MTB és az MKB közötti egyesülést május 15-én jelentették be a felek.
A Budapest Bank jelentős lakossági, mikro- és kkv-portfóliója jól illeszkedik a Takarék Csoport és az MKB Csoport ügyfélköréhez, mindenekelőtt a lakossági személyi kölcsönök, hitelkártyák, áruhitelek és gépjármű lízing terén elfoglalt piaci pozíciója, valamint a mikro- és kkv-szektorra szabott standard hitelei révén erősítheti a stratégiai együttműködést – írják. A Budapest Bank emellett az ország egyik legnagyobb, mintegy 800 főt foglalkoztató szolgáltatóközpontját működteti Békéscsabán, amely nemcsak a Budapest Bank, hanem más piaci szereplők igényeit is ki tudja szolgálni – mondta dr. Lélfai Koppány, a Budapest Bank elnök-vezérigazgatója.
A társaság leendő elnök-vezérigazgatója Vida József a Takarékbank elnök-vezérigazgatója, az Igazgatóság tagjai Balog Ádám, az MKB Bank elnök-vezérigazgatója, Lélfai Koppány, dr. Bencze András, dr. Tajthy Attila és Vida József. Az együttműködés konkrét formájáról, a pénzintézetek esetleges – részleges vagy teljes – fúziójáról csak később, neves nemzetközi tanácsadók bevonásával végzett vizsgálatok és egyeztetések nyomán születik döntés.
Az MKB Bank Nyrt. 49 százaléka Mészáros Lőrinc tulajdonában van, egyharmada egy ismeretlen magántőkealapé. Az MTB – és most már a létrejövő bankholding – vezérét, Vida Józsefet is a kormányközeli oligarchák között jegyzik. A Budapest Bankot 2015-ben vásárolta meg a GE-től, a bank privatizációjáról az eredeti tervek szerint már tavaly dönteni kellett volna. Egy tavalyi kormányhatározat szerint az állam legalább a 700 millió dolláros akkori vételárért értékesítheti a bankot – a vevőről zárt pályázat alapján döntöttek volna.
Már akkor lehetett hallani olyan piaci pletykákat, amelyek a három pénzintézet egyesüléséről szóltak. A mostani közleményből az nem derül ki, milyen feltételekkel csatlakozik a BB a holdinghoz, azt sem, hogy a létrejövő szuperbank hogyan működik majd. A holding létrehozásakor a felek arról beszéltek, hogy vizsgálják egy új, jelentős piaci súllyal rendelkező, hazai tulajdonú bankcsoport létrehozásának keretrendszerét.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.