A BioNTech vezetőjében felmerült, hogy kombinálni lehetne a vakcinákat

Az mRNS után jöhetne az elölt vírust vagy adenovírust tartalmazó vakcina. Ez persze még csak egy felvetés.

  • Lengyel Miklós Lengyel Miklós
A BioNTech vezetőjében felmerült, hogy kombinálni lehetne a vakcinákat

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Jól áll a Biontech vakcina engedélyezése Kínában - mondta Ugur Sahin, a BioNTech elnök-vezérigazgatója a kínai pártlapnak számító Global Timesnak. Kínában a BioNTech a sanghaji Fosun gyógyszergyártó céggel van kapcsolatban, és október óta folynak a tárgyalások, aminek a végén ha megkapják az engedélyt, akkor megkezdődik a Biontech vakcina tömeggyártása Kínában.

Hamarosan Kínában is gyárthatják a Pfizer vakcináját, többek közt helyi használatra is

De mivel a Pfizer amerikai cég, ezért a helyi média csak a német BioNTechet említi.

A Biontech vakcina kifejlesztője most azon elmélkedett a lapnak, hogy a különböző típusú oltóanyagokat, hogy lehetne a leghatékonyabban kombinálni egymással.

Sahin elmondta, hogy ez elsősorban azért lenne fontos, mert az ellenanyag idővel eltávozik a szervezetből. Ezért egy plusz oltással meg lehetne hosszabbítani annak hatását - függetlenül attól, hogy a korábbi vakcinák milyen típusúak voltak. Azaz az mRNS után is be lehetne adni az elölt vírust vagy adenovírust tartalmazó vakcinákat. Mindez persze egyelőre még csak ötlet szinten merült fel, ilyen típusú kutatásokat egyelőre nem végeztek.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.