Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A javaslat értelmében önálló szabályozó szervként működne tovább az Országos Atomenergia Hivatal, amelynek elnökét a miniszterelnök választaná ki, de utána nem lehetne leváltani.
Kivenné a következő kormányok kezéből a paksi bővítés ellenőrzését egy új módosítócsomag, amit kedd éjjel nyújtott be a kormány a parlamentnek. A javaslatot a 444.hu tekintette át. A dokumentum alapján az Országos Atomenergia Hivatal (OAH)
2022-től kikerülne a kormány közvetlen ellenőrzése alól, és önálló szabályozó szervként működne tovább.
Az Országos Atomenergia Hivatal a paksi bővítés egyik, talán legfontosabb engedélyező hatósága, ami miatt a hivatal már konfliktusba is keveredett a kormánnyal: a Direkt36 írta meg korábban, hogy az orosz Roszatom már azelőtt megkezdte volna a földmunkákat, hogy a magyar hivatal megvizsgálta volna a terveket. A folyamatot Süli János bővítésért felelős miniszter támogatta, de az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója, Fichtinger Gyula kockázatosnak tartotta. Fichtinger idén április végén egyébként lemondott a pozíciójáról, a döntést nem indokolta.
A napokban megjelent módosítócsomag értelmében a 444.hu szerint az atomenergiáról szóló törvényből például eltűnne az a mondat is, hogy „az atomenergia biztonságos alkalmazásának irányítása és felügyelete a Kormány feladata”.
A csomag alapján az új hivatal elnökét a miniszterelnök kilenc évre nevezi ki, és egy alkalommal újraválasztható. Az elnök kiválasztásánál nincs szükség pályázat kiírására, csak azt kell figyelembe venni, hogy legyen felsőfokú végzettsége, legalább három év tapasztalata az atomenergia alkalmazásában, továbbá vezetői gyakorlata a közigazgatásban. De van egy másik fontos pont is:
a kinevezés után a miniszterelnök nem válthatja le a hivatal elnökét.
A paksi bővítésről és Fichtinger lemondásáról az e heti HVG-ben, illetve a hvg360-on is olvashatnak egy bővebb cikket.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Az elnökváltás után lassan felgombolyodik a jegybank Matolcsy-korszaka – sok a botránygyanús ügy, de legalább az aranytartalék és a miniszterelnöki bizodalom megvan még. Adnan Polat lánya Magyarországon is szerepet vállalt, Mészáros Lőrinc felesége földeket vett, a pixisből kiesett volt veje pedig jogvédelmet nyert. Az infláció gyorsult, a nyugdíjasok utalványt kapnak, amit – bár a készpénzhasználat alkotmányos jog lett – csak korlátozottan költhetnek majd. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
A leváltott közlekedési miniszter halála lassított felvételként mutatja az orosz elit körében kibontakozó válságot.
A Tisza Párt elnöke is felszólalt a szombati kongresszuson.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.