MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
2011-ben döntött a főváros akkori vezetése az e-jegyrendszer bevezetéséről, most a város korrupciógyanús ügyeit vizsgáló bizottság foglalkozik a témával.
Meghosszabbította a saját mandátumát a korrupciógyanús ügyeket vizsgáló fővárosi bizottság, így 2021 vége helyett csak 2022. augusztus 31-re készül el a munkájukat összegző jelentés – írja a Népszava. A lapnak Havasi Gábor, a testület elnöke azzal indokolta a halasztást: a járvány miatt nyolc hónapig otthonról dolgoztak a hivatal munkatársai, így sokkal lassabb volt hozzáférni az iratokhoz, és személyesen ülésezni sem tudott a bizottság.
A patkányirtásról szóló meghallgatáson a meghívottak érdemi megállapításokat tettek, erről már készül a jelentéstervezet – mondta el. A volt főpolgármester-helyettes, Szeneczey Balázs mellett a patkányirtást korábban végző cég, a Bábolna Bio képviselői is ott voltak a meghallgatáson, a mostani szerződéses partner, a Rovért pedig írásban válaszolt.
Az elektronikus jegyrendszer ügyében Walter Katalin, a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatója arról beszélt: a projektre 9,2 milliárd forintot költött a cég, de csak néhány szerver és 29 ellenőrzőkapu maradt, a beruházást, amelyről 20111-ben döntött a városvezetés, a legelejéről újra kell kezdeni, most ugyanis
„nem arról van szó, hogy van, de nem működik, hanem egyszerűen nincs.”
Dabóczi Kálmán, a BKK 2015 és 2019 közötti vezérigazgatója erre azt válaszolta: tételesen nem igaz, hogy semmi nincs meg, minimum egymilliárd forint értékű szoftver és eszköz használható lett volna, ha a felmondás után megpróbálják őket hasznosítani. De ennél tovább is ment: arról beszélt, hogy a pályázaton nyertes német cég magyarországi projektvezetője 2016 nyarán azzal állt elő, „tudunk-e olyan javaslatot tenni az üzemeltetésre, amely anyagilag mindkettőnknek előnyös lesz”. Konkrétumot nem mondott, azt arra az esetre ígérte, ha tanúvallomást kellene tennie, de világosan utalt a korrupciógyanúra:
„Nekem is folyamatos küzdelmet jelentett a projekt tisztán tartása. Ha valakin azt láttam, hogy túl gyakran és túl intenzíven tárgyal a német szállítókkal, akkor megváltam a kollégától. A kísértések folyamatosan fennálltak.”
Az ülésre az akkori főpolgármester-helyettes Szeneczey mellett Tarlós István volt főpolgármester is meghívták, mindketten azt ígérték, hogy bár nem jó az eredeti időpont nekik, a pótmeghallgatásra elmennek. A bizottság elnöke szerint Vitézy Dávidot, az e-jegyrendszer ötletgazdáját is meghívták, de nem ment el – Vitézy azonban a Népszavának azt mondta, nem kapott meghívót.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.