szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az IKEA 109 milliárd forint kiskereskedelmi forgalommal zárta Magyarországon a 2021-es pénzügyi évet, ami majdnem 12 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbi adathoz képest.

Az IKEA idén új formátumú pop-up stúdiók megnyitását tervezi két, Budapesten kívüli nagyvárosban – közölte a vállalat. „Itt tervezési és lakberendezési tanácsadó szolgáltatást nyújtunk majd, illetve az online rendelések kapcsán is támogatjuk majd a vásárlókat. A pontos helyszínekről egyelőre egyeztetések zajlanak“ – mondta David McCabe, az IKEA regionális ügyvezetője és fenntarthatósági vezetője.

Az IKEA mobilalkalmazás is új funkcióval gazdagodik. A vásárlóknak lehetőségük lesz arra, hogy áruházi vásárlásnál az úgynevezett Scan&Go módszert használják. Az alkalmazás segítségével tudják majd regisztrálni a kiválasztott termékeket, és ennek használatával ki is tudják fizetni azokat. Így elkerülhetik a sorban állást a kasszáknál. Ez az újítás kísérleti fázissal Csehországban fog elindulni, és a tervek szerint 2023-ban kerül bevezetésre Magyarországon – írták közleményükben.

Az 2021-es pénzügyi évben az IKEA Magyarországon 390 millió forintot fektetett be kulcsfontosságú projektekbe, hogy fejlessze a vásárlói élményt – ilyen például az átjáróhíd építése a Piactér irányába az Örs vezér téren, vagy az új digitális megoldások. A cég legutolsó pénzügyi jelentéséből pedig az is kiderül, hogy az IKEA 109 milliárd forint teljes kiskereskedelmi forgalommal zárta az időszakot. Ez a megelőző évhez képest majdnem 12 százalékos növekedést jelent. A közlemény szerint az online kereskedelem iránti érdeklődés növekvő trendje is megmaradt: a teljes értékesítés 19,3 százaléka az online térben történt, amely 6 százalékos növekedés a 2020-as pénzügyi évhez képest.

Ha már IKEA: az ellátási láncok akadozása, illetve az általános infláció miatt áremelés jön a cég magyar áruházaiban is.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!