Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csökken a termőterület, növekszik az import, főként spanyol fejessaláta érkezik.
Visszaszorulóban van a fejessaláta termelése Magyarországon – írj a Világgazdaság. A lap szerint csökken a termőterület és a termés mennyisége is, miközben nő az import. 2020-ban csak 222 hektáron zajlott termelés, miközben 2016-ban még közel 400-on. Tavaly már 1,97 ezer tonna volt a behozatal a zöldségből – főként Spanyolországból –, miközben a kivitel alig több mint ezer tonnára esett – főként Csehország és Románia felé.
A magyar fejessaláta-export értéke tavaly 409,9 millió forint, az importé 627,5 millió forint volt – írja a lap az Agrárközgazdasági Intézetre hivatkozva.
A Világgazdaság összeállításából kiderül, hogy egyre drágább is a zöldség, az import fejes saláta nagykereskedelmi ára 36 százalékkal (241 forint), a jégsalátáé 25 százalékkal (435 forint), a Lollo típusú tépősalátáké 10 százalékkal (297 forint) volt magasabb az idei év első 11 hetében mint egy évvel korábban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.