Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hatra nőtt a Pénzügyminisztériumot és a Miniszterelnökséget is érintő vesztegetési ügyben érintett gyanúsítottak száma: közülük ötöt letartóztatásba helyezett a bíróság.
Öt személyt letartóztatásba, egyet pedig bűnügyi felügyelet alá helyeztek egy pályázatokkal kapcsolatos hivatali vesztegetés ügyében – ismertette a bírósági döntést közleményében a Fővárosi Törvényszék. A héten kirobbant, a Pénzügyminisztériumnál és a Miniszterelnökségnél dolgozókat érintő, uniós pályázatokkal kapcsolatos visszaélés és vesztegetés gyanú miatti ügyben a gyanú szerint a terheltek közül négyen – hivatali kötelességüket megszegve – jogtalan előnyért cserébe pályázatíróknak, illetve cégvezetőknek segítettek abban, hogy támogatási kérelmeik sikeresek legyenek, illetve az azokkal kapcsolatban indított ellenőrzések kedvezően végződjenek a pályázók számára. Egy ötödik gyanúsított a három társa tevékenységét kapcsolattartással támogatta, míg a hatodik terhelt egy projektmenedzser volt, aki a fent leírt segítségért cserébe vesztegetési pénzt juttatott az egyik terheltnek.
Az ügy szerdán azzal kezdődött, hogy a Pénzügyminisztérium rövid közleményt adott ki, miszerint a Központi Nyomozó Főügyészség hivatali vesztegetés elfogadása bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt szerdán őrizetbe vette a tárca három pályázatkezelő munkatársát. A minisztériumi közlemény akkor jelezte: a vizsgálat időtartamára felfüggesztették az érintett dolgozók munkaviszonyát.
Egy nappal később, csütörtökön a választás utáni Kormányinfón is szóba került a téma, és akkor Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter már öt érintettről beszélt - az egyikük az általa vezetett tárcánál dolgozott. Gulyás arra a kérdésre, hogy mit műveltek az őrizetbe vett minisztériumi munkatársak, azt válaszolta:
pályázatok elbírálásánál azt ígérték, hogy elintézik az eredményes pályázatokat, vagy a fellebbezés során az eredmény megváltoztatását, és ezért pénzt kértek.
A vesztegetői oldalról magángazdasági szereplőktől, és Ginop-pályázati pénzekről van szó – árulta el. Öt minisztérium dolgozóról van tehát szó – tette hozzá – közülük négyen a Pénzügyminbisztériumban dolgoznak, és főosztályvezető a legmagasabb rangú érintett. Azt is elárulta a miniszter, hogy titkos információgyűjtéssel végzett nyomozás vezetett eredményre, ennek nyomán vették őrizetbe a gyanúsítottakat.
A Fővárosi Törvényszék közleménye arra is kitért, hogy a letartóztatásokat illetve a bűnügyi felügyeletet elrendelő döntések nem véglegesek. Hozzátették: bűnösség esetén a kiszabható büntetések maximuma 7 és fél, 12, illetve 15 év szabadságvesztés lehet. Emlékeztetettek, hogy a nyomozás még folyik, az eljárás célja a tényállás teljeskörű felderítése.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.