Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A 100 Leggazdagabb magyar listáján jelentősen növelte előnyét Mészáros Lőrinc, az első tízben nagyon ugrott előre Jellinek Dániel. A 100-ak összvagyonának csak a az egy éves növekménye akkora, mint amekkora az első ilyen listán szereplők összes vagyona volt 2002-ben. A lista egyik szereplője inkognitót kért, de van tippünk, ki lehet.
Közel megduplázta Csány Sándorral szembeni előnyét Mészáros Lőrinc a 100 Leggazdagabb magyar idei listáján: 480 milliárd forintra becsült vagyona immár 60 milliárddal több, mint a bankvezéré. Ez nem is csoda, hiszen míg Mészárosnak sikerült gyarapítania vagyonát, Csányinak ugyanannyi pénze maradt, mint egy éve.
Az idén 21. alkalommal megjelent lista összeállítói 6223,5 milliárd forintra becsülték a leggazdagabb száz magyar összvagyonát. Ez közel 637 milliárddal több, mint előző évben. A gyarapodás mértékét jól jelzi, hogy
csak a növekmény nagyobb, mint amekkorára 2002-ben, az első ilyen lista kiadásakor becsülték az összvagyont.
Ez ekkor 632,4 milliárd forint volt, ami a mostani összvagyonnak csak kicsivel több mit a tizede. Az idei összvagyonból egyébként közel 180 darab új Néprajzi Múzeumot lehetne felépíteni.
Az új Néprajzi Múzeumot még bejárni is sportteljesítmény
„Az a tény, hogy semmi szépet nem látunk egy betonkockában, viszont a naplementét vagy a gyermekét ölelő édesanya képét mind szépnek találjuk, azt bizonyítja, hogy létezik örök egyetemes szépség, ami maga az igazság" - mondta Orbán Viktor még vasárnap a Néprajzi Múzeum ünnepélyes átadásakor, nem titkolva, hogy az új múzeumi épületet olyan szépségnek látja, amely "megragadja a szemet és gyönyörködteti a lelket".
A leggazdagabb magyarok jelentős része ingatlanfejlesztésben utazik, de előretörőben van az energetika, ezen belül is a napelemes technológia.
Idén sem lehet új erőműveket rendszerbe kötni, az egész iparágat féltik a napelemesek
Május elején 0 (nulla) szabad kapacitást hirdetett meg a Mavir új erőművek rendszerbe állítására, vagyis nem lehet semmiféle új energiatermelő erőművet a hálózatra kapcsolni. Az iparági egyesületek nyílt levélben figyelmeztettek, hogy ezzel veszélybe kerülnek nemcsak a szektor szereplői, de szén-dioxid-kibocsátás csökkentési célok teljesítése is.
A lista első tíz helyezettje megegyezik a tavalyiakkal, bár a sorrend kissé átrendeződött: Felcsuti Zsolt megelőzte Gattyán Györgyöt, Szíjj László Bige Lászlót, Jellinek Dániel pedig három helyet ugrott előre, ez nem független attól, hogy arányaiban az ő vagyona gyarapodott a legnagyobb mértékben (71,4 százalékkal), de a legnagyobb abszolút növekedést – legalábbis az első tízben – a 3. helyre feljött Felcsuti érte el 99 milliárd forinttos plusszal. A első tíz tehát (zárójelben a változás tavalyhoz képest):
Idén mindössze négyen kerültek fel új szereplőként a listára:
A lista 79. helyezettjének kiléte nincs részletezve, miután a 21,4 milliárd forintos vagyonúra taksált illető nem járult hozzá, hogy írjanak róla és cégéről. A mindössze B. betűvel jelzett vállalkozó szócikkében szinte több a kipontozott rész, mint az érdemi szöveg. Az azért kiderül, hogy
A hvg.hu tippje, hogy a B. betű Balásy Gyulát takarja, akinek kommunikációs cégei csak az idei év első 33 napjában 20 milliárd forintnyi megbízást húztak be a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodától, de tavaly 3,2 milliárdért vihették a vadászati kiállítás kommunikációját, 12 milliárdért turisztikai kampányokat és kutatásokat, 5,7 milliárdért a kormány gazdaság újrainditásáról szóló kampányát, közel egymilliárdért pedig világkiállítási rendezvényeket szervezthettek Dubaiban. Balásy tavaly két, állami megbízásokkal jól kitömött cégéből több mint 4 milliárd forintos osztalékot vett ki. Balásy Gyula egyébként (ezúttal névvel) szerepel a legbefolyásosabb magyarok friss listáján is (28.).
Befolyással bírnak
A 100 Leggazdagabb magyar 2022-ben is összeszedte az 50 legbefolyásosabbnak ítélt közéleti szereplőt, akiket 138 fős induló keretből választottak ki 11 politológus pontozása alapján. Az idei listára már nem került fel Áder János leköszönt köztársasági elnök. Utódja, Novák Katalin viszont Áder tavalyi 26. helyénél jóval magasabb pozíciót ért el, nyolc helyet ugorva bekerült a top 10-be:
Az 50-es lista öt új szereplője között ott van az újabban politikai ambíciókat is kergető Gattyán György (37.), és a honvédelmi miniszteri posztot elnyert vállalkozó, Szalay-Bobrovniczky Kristóf (46.), de épphogy becsúszott Németh Szilárd rezsibiztos (50.) is.
A listán a legnagyobbat Lázár János robbantott, 26 helyezéssel ugrott előrébb (a 22. helyre), de imponáló előrelépés észlelhető a 4iG Zrt. vezetője Jászai Gellért (23 helyet előre lépve a 26. lett) esetében is. A legnagyobb esést Kásler Miklós volt emberierőforrás-miniszter mutatta be, aki 11 hellyel soroltak hátrébb előző évhez képest (39.).
Az ellenzékiek közül csupán hárman kerültek az 50-es listára, amivel kevesebben vannak, mint a nők, bár van átfedés Dobrev Klára (43.) személyében, rajta kívül Karácsony Gergely főpolgármester (8 helyet esve a 30.) és Gyurcsány Ferenc (8 helyet esve a 35.) jutott még be ide.
A lista hat női szereplője közül ketten a miniszterelnök családtagjai: lánya, Orbán Ráhel (20.) rögtön utána neje, Lévai Anikó (21.), ketten kormánypárti politikusok: Novák Katalin (10.) és a kormányból most kieső Mager Andrea (23.), egy pedig kormányközeli ingatlanfejlesztő/közszereplő/megmondóember: Schmidt Mária (24.).
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
A Google Térkép, a Waze és más alkalmazások arra hivatottak, hogy megkönnyítsék a közlekedést, néha azonban maguk okozzák a káoszt az utakon. Egy szakértő elmagyarázza, mely helyzetekben érdemes a sofőröknek inkább a megérzéseikre hallgatniuk.
Szerintük korlátozták, hányan kaphatnak béremeléssel járó kiváló minősítést.
Az Európai Bizottság egyszerűsítené az uniós források rendszerét.