Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Négy év alatt 73 milliárd forintot kaptak kormányközeli vállalkozások az állami szerencsejáték-vállalattól.
Rendszeresen érkeznek hírek arról, hogy a Szerencsejáték Zrt. milyen NER-közeli cégeknek vagy szervezeteknek ad pénzt, most viszont a G7 összesítette is az elmúlt négy év ilyen szerződéseit. A portál úgy számolt: a Szerencsejáték Zrt. 2019 augusztusa óta 1012 szerződést kötött 123 milliárd forint értékben, ebből 73 milliárd forint NER-közeli cégekhez került.
Ez több pénz, mint amennyit a lottóötösökre ugyanennyi idő alatt kifizettek – a négy év 22 telitalálata együttvéve 33,4 milliárd forintot ért. (Azt természetesen a G7 is hozzáteszi, hogy a 73 milliárdos szám nem a tiszta profit, mert a cégek még szoktak munkát is végezni jó esetben, ami nem ingyen van.)
A legnagyobb nyertes a kormánykommunikáció pályázatain sorozatban nyertes két cég, a New Land és a Lounge Design, mindkettő Balásy Gyuláé. Velük 2021-ben kötöttek 2024 végéig szóló 35 milliárd forintos szerződést – így jött ki az, hogy például 2022-ben a teljes magyarországi reklámpiac 3 százalékának megfelelő összeget garantált ez a szerződés.
A második legtöbb pénzt a Scientific Games nevű cégnek adták – mivel a vállalat profilja szerencsejátékok technikai és szakmai hátterének szolgáltatása, itt nyugodtan elhihetjük, hogy a négy év alatti 26 milliárd forint a szerencsejátékokra megy el.
A listán a harmadik a Hung-Ister, ami egykor a Simicska-birodalomhoz tartozott, ma már a KESMÁ-é, mögötte jön a 4iG a sorrendben.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja.