Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Mészáros Lőrinc és Szíjj László nevéről talán még nem is hallott Kovács László, a hatóság vezetője.
A közbeszerzési eljárások adatai alapján Magyarországon biztosított a verseny a közbeszerzési piacon, a korrupciós kockázatok csökkentek, a jogszerűség javult – mondta a Közbeszerzési Hatóság szerdai sajtótájékoztatóján Kovács László elnök.
Kovács László szerint kedvező irányú változást jelez az egyajánlatos szerződések visszaszorulása is, az idén szinte minden összevetésben csökkenés látszik 2022-höz képest. Nemzeti eljárásrendben az egyajánlatos szerződések aránya a teljes darabszámon belül 21,9 százalékról 14,8 százalékra, összértéken belül 11,9 százalékról 7,6 százalékra csökkent. Ez amúgy uniós kérés miatt csökken, ami miatt kormányhatározatott is hozott az Orbán-kormány.
Kovács szerint a versenyhelyzet javulását jelzi, hogy egy közbeszerzési eljárásra az idén átlagosan 7,8 ajánlat érkezett, míg tavalyelőtt 7, tavaly pedig 6,3 – tette hozzá Kovács László.
És akkor, amiről nem beszélt Kovács László: a Korrupciókutató Központ Budapest év eleji jelentése szerint minden hatodik közbeszerzési forint Mészáros Lőrincnél landol. Az összes hazai közbeszerzés 0,8 százalékát nyeri ugyanis a felcsúti milliárdos valamelyik cége, és az arány gyorsan nőtt az utóbbi években. Mészáros cégei pedig az összes elnyerhető pénz valamivel több mint 12 százalékát tudták tavaly zsebre tenni. 2021-ben még magasabb volt ez a szám, akkor az összes forrás 16 százalékát Mészáros cégei nyerték.
A Transparency International idén májusban publikált kutatása pedig azt hozta ki, hogy Mészáros Lőrinc vállalatai 633 milliárd forintot kitevő közbeszerzési eljárást nyertek csak 2018 és 2020 között, míg Szíjj László (akinek a jachtnál anno Szijjártó Péter is pihent, mégsem gondolja, hogy szégyenkeznie kellene a közbeszerzési sikerei miatt) cégei 914 milliárd forintot. A két oligarcha cégei által elért összeredménnyel Szíjj László vállalkozásai a három év alatt elnyerhető teljes vizsgált közbeszerzési érték 10, míg Mészáros Lőrinc cégei ugyanannak a 7 százalékát szerezték meg, nem számítva a családtagok vállalkozásainak eredményét.
És mindehhez már csak zárójelben tennénk hozzá ezt:
Medián: Mészárost, Orbánt és Tiborczot tartják a legkorruptabbnak a magyarok
A korrupció kérdésében sokkal általánosabbá vált a kimondottan a kormányzattal szembeni bizalmatlanság, nagyot nőtt azok aránya, akik szerint az Orbán-kormányra „nagyon nagy" vagy „nagy mértékben" jellemzőek a pénzügyi visszaélések. HVG-ténytár.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Soha ennyi ígéret nem hangzott el még a pártvezetőtől, mint Nagykanizsán. A részletek ugyan még homályban maradtak, de kiderült, hogyan készülnek a forró őszre Magyar Péterék.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Holland kutatók az ivással kapcsolatos szubjektív testi érzések nyomába eredtek.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.