Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A brit techmilliárdos hat másik emberrel együtt veszítette életét az elsüllyedt Bayesian fedélzetén.
A Hewlett Packard (HP) nem ejti a 4 milliárd dolláros kártérítési igényét Mike Lynch brit techmilliárdossal szemben, aki hat másik emberrel együtt meghalt, amikor Bayesian nevű szuperjachtja augusztus közepén elsüllyedt Szicília partjainál – írja a CNN.
A brit legfelsőbb bíróság 2022-ben több pontban is az amerikai techóriás javára döntött, amely pénzügyi csalással vádolta meg Lynchet (nyitóképünkön) és korábbi pénzügyi igazgatóját, Stephen Chamberlaint az üzletember Autonomy nevű szoftvercégének 11,7 milliárd dolláros felvásárlása kapcsán. Bár a Hewlett Packard 4 milliárd dolláros kártérítést követel, a bíróság várhatóan alacsonyabb összeget állapít majd meg.
A CNN szerint Mike Lynch halála után özvegye, a baleset idején szintén a jachton tartózkodó, de a hajótörést túlélő Angela Bacares lehet felelős a kártérítésért.
Az Autonomyt Lynch 2011 októberében adta el 11,7 milliárd dollárért a HP-nek, amely a mesterséges intelligencián alapuló szoftverekre kívánt összpontosítani. Az üzleten Lynch is hatalmasat szakított, a becslések szerint több mint 800 millió dollárral lett gazdagabb. A felvásárlás azonban hatalmas bukás lett a HP számára, a részvényesei közül pedig sokan azt állították, hogy a cég jelentősen túlbecsülte az Autonomy árát. A HP későbbi vádja szerint a veszteségből közel 5 milliárd dollár az Autonomy „számviteli szabálytalanságai és nyílt megtévesztések” miatt keletkezett, amelyek mesterségesen növelték az Autonomy értékét. Az ügyről alábbi cikkünkben írtunk részletesen:
A HP Nagy-Britannia mellett az Egyesült Államokban is beperelte Lynchet és Chamberlaint, de ott márciusban minden vádpont alól felmentették őket. Lynch felmentése után azt nyilatkozta, hogy szeretne visszatérni Nagy-Britanniába, hogy végre együtt legyen a családjával, és új szoftverek fejlesztésébe kezdhessen. Az új munka előtt azonban ünnepelt volna egyet a felmentésében részt vevő néhány ügyvédjével és tanújával Szicíliában a luxusjachtján. Ennek az ünneplésnek lett tragikus vége.
Az elsüllyedt jacht utasai között ott voltak Lynch ügyvédei, és több olyan ember is, aki mellette tanúskodott a bíróságon. Vele együtt a hajón vesztette életét Jonathan Bloomer, a Morgan Stanley elnöke, Lynch bírósági ügyében tanú, aki 2010–2011-ben az Autonomy cég auditbizottságának tagja volt, és felesége, Judy Bloomer, mellettük Chris Morvillo, Lynch védőügyvédje és felesége, Neda Morvillo, valamint Lynch tinédzser lánya, Hannah Lynch is.
A baleset után tovább borzolta a kedélyeket, hogy kiderült, két nappal korábban meghalt Stephen Chamberlain is. Őt Angliában, Strathamben érte a halál, amikor reggeli kocogása közben, egy autós nem vette észre és elgázolta.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.