Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Éttermeik azonban egyelőre nyitva maradnak.
Csődvédelmi eljárást indított a TGI Friday’s amerikai étteremlánc az Egyesült Államokban, miután hosszan tartó pénzügyi nehézségei akadtak és a brit Hostmore nevezetű cég kivásárlási tervei is meghiúsultak – írja a Reuters. A lap szerint a százmillió és félmilliárd dollár közötti vagyonra kért csődvédelmet az 1965 óta üzemelő gyorsétteremlánc.
Rohit Manocha, a TGI Friday’s ügyvezető-igazgatója elmondta, hogy elsődlegesen a pénzügyi gondjaikat a tőkeszerkezetük és a koronavírus okozták. Mint kiderült, a 39 amerikai, és a világ 41 országában működő egységeiket egyelőre nyitva tartják.
A Magyarországon működő TGI Friday’s éttermek idén májusban döntöttek úgy, hogy majdnem 25 év után elhagyják a márkanevet és Ribster American Bar & Grill néven folytatják tovább a munkát. Az amerikai étteremlánc egyébként az első budapesti éttermét 1999-ben nyitotta meg a Westendben.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Csak a magyarok kisebbsége minősíti magát bal- vagy jobboldalinak – derül ki a Medián júniusi kutatásából. A magukat centristának tartók és a baloldali szavazók körében is biztosan vezet a Tisza Párt.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
A CATL szerint nincs csoportos létszámleépítés, sőt még bővültek is.
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.