Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A kamatok csökkenése már látszik a bankok 2024-es eredményein, a különadó is sokat elvitt tőlük, de az inflációkövető díjemeléseken nagyot kaszáltak.
Egyetlen évben sem volt még akkora nyeresége a magyar bankszektornak, mint 2024-ben – mutatta ki a Portfolio a Magyar Nemzeti Bank most közzétett éves adatait összehasonlítva a korábbi évek számaival.
A konszolidált nyereség összesen 2007 milliárd forint volt, a nem konszolidált pedig – amelybe az OTP külföldi leánybankjait és a nem banki érdekeltségeket nem számították bele, szóval jobban tükrözi a szektor magyarországi banki tevékenységét – 1632 milliárd. Mindkettő történelmi csúcs.
A nagybankok közül négy adott ki eddig konszolidált számokat. Az Erste 131,8, a K&H 129 milliárd forint nyereséggel zárta 2024-et. A Raiffeisen nyeresége a 120 milliárdot közelíti, az UniCredité pedig nagyjából 80 milliárd forint – e kettőt a Portfolio a külföldi anyabank éves jelentéséből számolta ki és váltotta át euróról forintra.
Az is kiderül az összesítésből, hogy az extraprofitadó 128, a bankadó pedig 104 milliárd forintot jelentett, emellett 31 milliárd forinttal rontotta az eredményt a kamatstop.
A díjakból és jutalékokból származó eredmény 157 milliárd forinttal, vagyis 17,4 százalékkal több, mint egy évvel korábban volt – ebben az üzleti aktivitás fokozódása mellett az inflációt követő díjemeléseknek volt nagy szerepe. A kamateredmény viszont 4,4 százalékkal, 99 milliárd forinttal csökkent, ahogy estek a kamatok.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.