MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A cég általános szervezeti jogutódja az Energiaügyi Minisztérium lesz.
A rossz emlékű Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. megszüntetéséről a csütörtök esti kormányrendelet bevezetője azt mondja, hogy „célja a 2023. július 1-jétől bevezetett koncessziós hulladékgazdálkodási rendszer eddigi tapasztalatai alapján az állami hulladékgazdálkodási szervezetrendszer átalakítása a költségtakarékos működés érdekében”. Ezek szerint eddig nem így működött.
Már egy korábbi tervezetből kiderült: a „kukaholdingnak” gúnyolt, 2015-ben koordináló szervként létrehozott cég általános szervezeti jogutódja az Energiaügyi Minisztérium lesz, míg egyes részfeladatok különböző gazdasági társaságokhoz kerülnek.
Közelebbről: a Tiszta Ország Program lebonyolításához kapcsolódó feladatokat az NFFKÜ Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség, a szakrendszerek működtetése feladatát és az informatikai üzemeltetési feladatokat a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt., az ingatlan üzemeltetési és a munkakörnyezet biztosításával összefüggő feladatokat a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság, a 2023. július 1-jét megelőző időszakra vonatkozóan átvett számlázási, kintlévőség-kezelési, és ezekhez kapcsolódó ügyfélszolgálati feladatokat az MKK Magyar Követeléskezelő Zrt. veszi át.
Miközben egy állami céget megszüntet a kormány, létre is hoz egyet Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter megtámogatására, mert „a Paksi Atomerőmű két új 5–6. atomerőművi blokkjának tervezésére, beszerzésére, létesítésére, üzembe helyezésére és üzemeltetésére irányuló beruházás gazdasági hatásainak kezelése céljából egyes lokalizációs térségfejlesztési feladatok ellátásához szükséges tevékenységet közfeladatként kíván meghatározni”.
Ezért a külügyminiszter, aki a Paksi Atomerőmű két új blokkja tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért is felelős, e feladatát a jövőben a PIP Közép-Duna Menti Térségfejlesztési Nonprofit Kft. „útján vagy annak közreműködésével” látja el. Ez a kft. közreműködik majd a Paks II. beruházás létesítéséhez és üzemeltetéséhez szükséges szakemberállomány elhelyezése érdekében felmerülő szálláshely- és kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztési igények előkészítésében és megvalósításában; részt vesz a Paks II. beruházáshoz és annak térségfejlesztéséhez kapcsolódó ipari területek, beruházási célterületek, utak, egyéb infrastruktúra-fejlesztéshez szükséges ingatlanok megszerzésében, általános ingatlanüzemeltetési és fenntartási tevékenységében, az ingatlanok rendeltetésszerű működtetésében, az ingatlanok hasznosításával kapcsolatos feladatok ellátásában, továbbá az ingatlanok infrastrukturális előkészítésében, szükséges közműkapacitásai kiépítésében. Mindehhez a minisztertől központi költségvetési támogatást kap.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.