Nepál betiltja a TikTokot, mert „zavarja a társadalmi harmóniát"
Nem Nepál az első ország, ahol így döntenek.
Nem Nepál az első ország, ahol így döntenek.
Interjút adott az Indexnek Lélfai Koppány, aki az ismert felcsúti exgázszerelő cégcsoportját vezeti. A beszélgetésből kiderül, hogy elégedett, a csoport sikeres, stabil, és most már konszolidálódik, az "erőteljes expanziós időszak" lezárult. Nem sokkal később már arról beszélt, hogy azért több irányban is terjeszkednének tovább. Konkrétumokról nem esett szó.
Az elmúlt hónapokban állandó témává váltak az internetes csalások – van azonban egy magyar startup, amely már évekkel ezelőtt rájött, hogy a kérdés hamarosan sokaknak lesz fontos. Üzleti podcastunk vendége a csalás elleni globális startup SEON társalapítója, Kádár Tamás volt.
Nem ez az első alkalom, hogy az orosz vezetés a Google-t támadja.
A hazai piac 60 százalékát ellátó vállalat 93 év után fejezi be tevékenységét. Bige szerint a kormány által nyáron kivetett, új adók rájuk nézve diszkriminatívak, és azok miatt annyira nagy veszteséggel kellene termelniük, hogy azt áremelésekkel már nem tudnák áthárítani a vásárlókra.
A pályakezdés környékén járó nemzedék már egészen máshogy viszonyul az autózáshoz, de ez nem jelenti azt, hogy teljesen lemondanának a négy kerék előnyeiről. A munkáltatók pedig autómegosztó szolgáltatásokkal akár minden munkavállaló számára biztosíthatnak autót.
Az eMAG több hónapos próbaüzemet követően felavatta a 117 ezer négyzetméteres, kétmillió termék tárolására alkalmas logisztikai központját Dunaharasztiban.
A hozzáadott értéket mutató cégrangsorunk valóban annak alapján készül, hogy mit hoztak létre a legnagyobb vállalatok a saját erejükből.
Közzétette friss számait a pénzintézet.
Az üzletember édesapja, Mário David jobboldali politikus, Orbán Viktor kormányfő szövetségese.
Továbbra sem tetszik a jegybanknak, hogy a Revolut hazai ügyfelei nem tudják itthon rendezni jogvitáikat és a magyar betétbiztosítási védelem sem terjed ki a Revolut Banknál tartott betéteikre.
Úgy vélik, ezzel a lépéssel 400 milliárd forinttal is nőhet a cégcsoport értéke.
A nagy költekezés közben érdemes odafigyelni, hiszen a nem tisztességes kereskedők is ugyanúgy készülnek a pénzszórásra.
Több évtizednyi működés után ez volt a legjobb lépés a tulajdonos szerint.
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk! – mondhatnák az oroszok.
Technikai hiba volt a ludas.
Az egyik testvér 30 évesen, biológusként Szijjártó feleségének titokzatos, milliárdos árbevételű cégét vezeti. A másik testvér Szijjártó kabinetfőnökével házasodott össze, és közös cége van Szijjártó feleségével. A harmadik testvér nemrég kapott külföldi állást a külügytől. A negyedik testvér pedig a családi céget vezeti, amely az elmúlt években több mint 200 millió forint közpénzt kapott, ennek harmadát olyan fejlesztésre költötte, amit azóta sem tudott eladni. Az édesapa pedig 20 évig volt Fertőd polgármestere, egyebek mellett fideszes színekben is.
Tönkrement az ünnepelt coworking-szolgáltató, a WeWork, amelyet egykor a világ legértékesebb startup vállalkozásai között jegyeztek. A cég csődje hallatán sokan teszik fel a kérdést: mindez az iparág végét is jelenti? A Deutsche Welle riportja.
Jánosik Gergő üdítője üzletileg bejött, most az édességpiacra is betörne.