Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Research in Motion igazgatóit hétfőn leváltották, ám az új vezér sem áll el a korábbi stratégiától.
A Research in Motion igazgatóit hétfőn leváltották, ám az új vezér sem áll el a korábbi stratégiától. A BlackBerry gyártója a profik szerint a menedzsment átalakítása után sem tűnik jó vételnek. A CNBC-nek nyilatkozó elemzők az új igazgatótól sem várnak csodát, szerintük az új vezér az elődei által kijelölt úton fogja a még mélyebbre kormányozni a céget.
A RIM részvényeinek értéke hétfőn tovább süllyedt, 8,5 százalékkal 15,56 dollárra. A BlackBerry részesedése az amerikai okostelefon-piacon 10 százalék alá csökkent a múlt évben, miután a RIM szolgáltatásai többször elakadtak, új termékei pedig késve érkeztek.
Az új BlackBerryk sem tudták felvenni a versenyt az iPhone-nal a profik szerint, akik szerint a RIM a vezérváltással nyerhet 2,5-3 hónap türelmi időt a piactól, ám hosszabb távon csak a felvásárlási ajánlatban bízhat, legfeljebb részvényenként 24 dolláros áron. A szakértők szerint a társaság feldarabolása esélyt jelentene a túléléshez, ám erre a menedzsment nem hajlandó.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.