Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A színpadon és azon kívül is szereti magát kihívások elé állítani, a pályán már rég nem tervez előre, és akkor tartja magát sikeresnek, ha a fia tíz év múlva is boldog ember lesz. A Katona József Színház társulatához huszonöt éve csatlakozott Ónodi Eszterrel – aki 2003-ban egyike volt a legsikeresebb magyar fiataloknak a(z akkori) Magyar Hírlap ötvenes listáján – beszélgettünk karrierről, kultúrharcról és arról, milyen nehéz ma kamasznak lenni.
Az egyetlen színművész volt, aki elhatározta, hogy nem izzad, és akkor nem is izzadt. A közönséget kiszolgálta, akár észszerű határon túl is. Ezért a publikum imádta, a kollégák többsége viszont épp ellenkezőleg. Az ezer közös fellépés emlékei közt tallózva kiderül, hogy miért csöpögtetett kölnit a vízbe Rátonyi Róbert és mennyiben hasonlított Mészáros Lőrinchez. Ez Gálvölgyi János 75. születésnapja alkalmából újraközölt videósorozatunk újabb epizódja.
Utolsó dalát mutatja meg hamarosan megjelenő új albumáról a Freakin’ Disco. A július hetedikétől teljes egészében elérhető TOTEM című lemezről most itt a Freak Out, amihez egy live session-hangulatú videót készített a zenekar.
A nyílt levélben Karácsony Gergelyt szólítják meg, és kérik, hogy tegyen meg mindent a klub működésének helyreállításáért. A főpolgármester ezután arról posztolt, hogy a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli támogatást nyújt a BJC-nek, ami így újra kinyithat, és az idei évben ingyen használhatja a fővárosi tulajdonban lévő székhelyét.
A holokauszttal indul, a romániai diktatúra éveit fogja át Tompa Andrea új regénye, a Sokszor nem halunk meg. A gettósítás napjaiban egy orvosnő csecsemőjét egy munkáspárra hagyja Kolozsváron. Milyen család, milyen életek születnek ebből a hagyatékból, és milyen életek, múltak tűnnek el? Interjú.
A Csák János által a posztján tartott igazgató a Mandinernek adott interjúban ment neki a sajtónak, amelyik többek között arról írt, hogy a szakmai bizottság szavazása alapján nem maradhatott volna a posztján.
Hat év után tért vissza Magyarországra a késő nyolcvanas, kora kilencvenes évek egyik legsikeresebb rockzenekara, és csak remélni tudtuk, hogy ez a fellépés jobb lesz, mint amilyen a legutóbbi volt. Elmeséljük, hogy végül mi történt.
A 70-es évek művészetéből kiindulva érthetőbbé válhat saját korunk. Gondolatok a balatonfüredi Vaszary Galériában a 70-es évek elején működő, a magyar neoavantgárd művészeinek otthont adó Balatonboglári Kápolnaműterem történetét felölelő kiállítás kapcsán az akkori és a mostani alkotói közegről, valamint a kettő közti viszony lehetséges olvasatairól.