Szerelem, élet, halál: Peter Gabriel három évtizedig készült új albuma a számvetés lemeze
A brit zenész túl a 70. életévén ugyanarról beszél, mint korábban, de I/O című lemezen mégis másképp.
A brit zenész túl a 70. életévén ugyanarról beszél, mint korábban, de I/O című lemezen mégis másképp.
Harminc éve mutatták be a Berlinalén a Füst című örökzöldet, amely a brooklyni Paul Auster forgatókönyve alapján a szintén brooklyni Harvey Keitel főszereplésével mutatja be egy brooklyni dohánybolt mindennapjait. A színésszel idéztük fel a forgatást és az amerikai független film aranykorának számító kilencvenes éveket.
Az aranyvízumok, letelepedési és vendégbefektetői programok feltételei szinte minden országban szigorodtak, miként Magyarországon is. De mit kell teljesíteni azért, hogy valaki akár útlevelet kapjon egy országban?
Az újságíróból, a közmédia, majd a HírTv műsorvezetőjéből a Fidesz sajtófőnökének szegődött Havasi Bertalan több mint 12 évig volt Orbán Viktor mellett, mígnem váratlanul távozott. Az indok – amit egyelőre csak találgatunk – legalább annyira érdekes lehet, mint Havasi jövője. Az sem túlzás, hogy Havasi szinte pótolhatatlan űrt hagy maga után: embert próbáló feladat Orbán árnyékának lenni.
Ráolvasással próbálja erősíteni Orbán Viktor a középosztályba tartozókban azt az érzetet, hogy még mindig jobb nekik, mint nyugati „osztály”-társaiknak. A tények mást mutatnak.
Negyedszázada óriási hullámokat vert Ausztriában és az EU-ban, hogy az osztrák kormánykoalícióba bekerült a Jörg Haider vezette szélsőjobboldali szabadságpárt. Ma már inkább aggodalommal figyelik, hogy a még szélsőségesebb párt megkerülhetetlen a helyi politikában.
Gyerekek voltak, amikor haláltáborokba, gettókba vitték őket, a legidősebb interjúalanyunk ma már elmúlt 99 éves. Négy túlélő visszaemlékezéseiből nem csak a a Holokauszt borzalmai, és az akkori Magyarország hangulata rajzolódik ki. A lágerből meneküléshez, a túléléshez szinte csodák kellettek, és nem mindig az erő volt, ami segített. Csányi Nikolett és Földes András videója.