Konrád Györggyel zár a Művész Szalon

Ez év őszén indult útjára a Madách Színház új programja, mely főként az értelmiségi réteget célozta meg. Az idei utolsó Művész Szalon élő portré-interjú sorozatában Konrád György lesz a vendég.

  • unknown unknown
Konrád Györggyel zár a Művész Szalon

Polgári időpont: vasárnap fél tizenegy. Polgári program: a közönség a kávé és a sütemény mellé egy exkluzív, egyórás beszélgetést is kap. A Madách Színház Tolnay Szalonja a helyszíne a Művész Szalon interjú-sorozatának. 

A heti rendszerességű beszélgetések moderátorai Váradi Júlia, Sándor Erzsi és Csáki Judit voltak, az idei vendégek között volt többek között Závada Pál író, Szakcsi Lakatos Béla zongorista-zeneszerző, Dés László zeneszerző, Vojnich Erzsébet festő, vagy olyan színész-egyéniségek, mint Psota Irén, Für Anikó vagy Udvaros Dorottya.

A Szalon megcélzott közönsége az a fővárosi réteg, amely érdeklődik a kultúra személyiségei, jelenségei iránt. Nincs „közművelődési célzat”; szolgáltató célzat van: kulturális szolgáltatás azoknak, akiknek erre igénye van.

A válaszoló: művész. Olyan művész, aki már teljesítményt tudhat háta mögött – és ez fontosabb, mint az, hogy széles körben ismerjék, hisz a Szalon beszélgetés-sorozata épp ez utóbbiban képes segíteni. A hiteles személyiség pedig a Szalont is hitelesíti. E hétvégén, december 12-én Konrád György a vendég.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?