Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Esterházy Péter Kossuth-díjas író arra ösztökéli Halász Jánost, L. Simon Lászlót, Szőcs Gézát, illetve a formális felelősség birtokosát, Tarlós Istvánt, hogy magyarázzák meg, miért Dörner Györgyöt választották az Új Színház élére.
A friss Élet és Irodalomban megjelent jegyzetében Esterházy Péter arról ír, hogy nem a jó novellista, Csurka István vagy a Stílusgyakorlatok bravúros színésze, Dörner György kapta a színházvezetői megbízást, hanem „a Magyar Fórum maga” és „a Jobbik-rendezvények harsány szereplője – ez a szellemiség kapott most zöld utat. Úgy tudtuk, föltételezzük, reméljük, hogy ez a szellemiség nem összeegyeztethető a kulturális kormányzatéval, a Fideszével, általában a konzervativizmussal. Vagy tessék szólni, hogy itten változás állott be.”
Az író szerint „ha a szélsőség bekerült a parlamentbe, meg kell kapniuk azt, ami törvény szerint nekik jár, pénz, szolgálati autó, székház, mittudomén – de barátságosnak nem kell lenni. Ellenkezőleg: a viszolygás alapvető (minimális) hazafias kötelezettség”.
Éppen ezért Esterházy Péter arra „ösztökéli” az állami kulturális irányítás három vezetőjét, illetve a főpolgármestert, „hogy mondanának már egy európai mondatot: mért. A nem válasz is válasz, ám ezt nem fogadom el. A hallgatást – hát azt kikérem magamnak.”
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.