Sértő zászlóval provokált a Muse

Hétfő éjjel a Muse legújabb klipje, a Panic Station első változata még elérhető volt a neten. Azóta van egy újabb.

  • hvg.hu hvg.hu
Sértő zászlóval provokált a Muse

Akik elsők között megnézték az új Muse videóklipet, a Panic Stationt hétfő éjjel, még láthatták az eredeti verziót, amely kedd reggelre eltűnt a világhálóról. Hamarosan felkerült az új, és egy darabig nem lehetett tudni, miért volt szükség a cserére, miben különbözött a két kisfilm. Az eredeti klip legelején a Japán Birodalmi Katonai Zászló szerepelt, melyet a "Felkelő Nap Zászlaja"-ként is ismernek.

A lobogót a második világháborúban használták a japán csapatok, ezért a - főleg - kínai és koreai rajongók rossz néven vették ennek használatát. Amikor ezt a Twitteren szóvá is tették, a zenekar a következő közleményt adta ki ugyanott: "Elnézést kérünk a tévedésért. Javítjuk a hibát. Hamarosan feltöltjük az új verziót."

A klipben a zenekar Tokió utcáin parádézik színes szörmekabátokban, polipok és dinoszauruszok között zenélnek és Matt Bellamy még a tánctudását is megcsillogtatja.

 

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.