Balett-tagozat alakult a kecskeméti színházban

Barta Dóra érdemes művész vezetésével megalakult a Kecskemét City Balett, így kéttagozatos lett a kecskeméti Katona József Színház.

  • MTI MTI
Balett-tagozat alakult a kecskeméti színházban

A tagozat büdzséjét a színház költségvetéséből próbálják kigazdálkodni. Reménykednek abban, hogy az önkormányzat látni fogja, milyen hatalmas haszna és eredménye van a balettkar megalakulásának – mondta a színház élén második ötéves ciklusát megkezdő Cseke Péter a szerdai évadnyitó társulati ülés után az MTI-nek.

Hangsúlyozta: nagyon régi álma volt, hogy Kecskeméten operát játsszanak és balettkar működjön a színházban. A direktor kiemelte, hogy a balettkar megalakulásával egy új művészeti ág jelenik meg Kecskemét művészeti palettáján.

Cseke Péter a balettkar tagjairól elmondta, hogy egyelőre a darabokban a tánckar szerepét is betöltik, valamint prózai szerepekben is láthatja őket a közönség. A színház ebben az évadban Rossini Hamupipőke című operáját mutatja be a gyerekeknek. "Ha ezek a gyerekek felnőnek, és minden évben látnak egy-egy operát, akkor 10-15 év múlva ők már igényelni fogják ezt" – fogalmazott Cseke Péter.

A színház az évadot szeptember 27-én a Marica grófnő című nagyoperettel kezdi, amelyben már szerepel a balettkar is. Az operett két vendégművésze, Sáfár Mónika és Egyházi Géza szinte társulati tagnak számít a direktor megfogalmazása szerint.

A Kecskemét City Balett vezetésével megbízott Barta Dóra az MTI-nek elmondta: önálló bemutatkozásuk az évad második felében lesz. A Négy évszak alapvetően klasszikus mű, de zenei feldolgozása mai hangvételű. "Ennek ellenére Vivaldit könnyű felismerni benne" – tette hozzá.

Barta Dóra emlékeztetett arra, hogy a Szegedi Kortárs Balettnak volt egy időszaka, amikor sokat játszott Kecskeméten. A kecskemétiek szerették a táncot, most ezzel az élménnyel kezd neki a munkának – fűzte hozzá.

A Katona József Színházban a következő évadban öt nagyszínpadi bemutató mellett három-három gyermek- és kamara-előadást, valamint két stúdiódarabot láthat a közönség.

A nagyszínpadi darabok közül Peter Buckman Most mindenki együtt! című zenés színművét és Ray Cooney - közkívánatra programba vett - Páratlan páros 2. című bohózatát Cseke Péter állítja színpadra. Kálmán Imre Marica grófnő című operettjét Nagy Viktor, Weöres Sándor Kétfejű fenevad című drámáját Koltai Gábor, míg Arisztophanész Lüszisztratéját a nagyváradi színház művészeti vezetője, Szabó K. István rendezi.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.