Meghalt a Csikk című sikerkönyv szerzője

Meghalt Wolfgang Herrndorf német író, akinek Csikk című sikerkönyvét a kritikusok egy része az új Zabhegyezőként emlegette.

  • MTI MTI
Meghalt a Csikk című sikerkönyv szerzője

A népszerű író gyógyíthatatlan agydaganatban szenvedett, és végül maga vetett véget életének. Wolfgang Herrndorf hétfőn halt meg, a hír megrázta a német kulturális életet.

A hamburgi írónak 2010-ben jelent meg Csikk című regénye, amely óriási sikert aratott: egyedül Németországban több mint egymillió példány kelt el belőle. A könyv két fiatal fiúról szól, akik Kelet-Németországban egy Ladával tettek nagy utazást. Összesen 24 nyelvre fordították le a művet.

Herrndorf 2012-ben Sand című krimijéért díjat kapott a lipcsei könyvvásáron, betegsége miatt azonban már nem tudott megjelenni, hogy személyesen vegye át az elismerést. Orvosai 2010-ben állapítottak meg nála rosszindulatú agydaganatot. Az írót háromszor műtötték, a betegség elleni küzdelméről beszámolt az Arbeit und Struktur című blogjában.

Utolsó bejegyzésében arról írt, hogy elvesztette erejét, a gyógyszer már nem hat, a daganat pedig növekszik. "Vége a kemónak. A műtétnek nincs értelme. Tudom, mindez mit jelent" – fogalmazott.

Írótársa, Kathrin Passig a Twitter közösségi portálon kedden azt közölte, hogy Herrndorf fegyverrel vetett véget az életének Berlinben egy folyóparton. A rendőrség nem erősítette meg ezt az információt, mint ahogy a szerző kiadója, a Rowohlt sem.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.