Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A világ első, Aj Vej-vej munkáinak szentelt múzeumát akarja megnyitni egy amerikai műgyűjtő.
Christopher Tsai New York-i pénzügyi szakember a kínai képzőművész 40 alkotását vásárolta már meg 1970 óta. A múzeumot minden bizonnyal New Yorkban akarja megnyitni - adta hírül a The Art Newspaper online kiadása.
A férfi elmondta, hogy terve még korai stádiumban van, egyelőre még gyűjteményének bővítésén dolgozik. Az ötletet azokból a magánkézben lévő múzeumokból merítette, amelyek gyűjteményeiket egyetlen képzőművész alkotásaira alapozzák.
Tsai, akinek apja kínai, úgy vélte, hogy a képzőművészeti alkotások árának "robbanása" gyengébb minőségű munkákat eredményezett más kortárs kínai képzőművészek esetében, és emiatt "sokan kiesnek a küzdelemből".
Tsai férjével, André Stockamppel közösen gyűjt. A Stockamp Tsao Gyűjteményben - mások munkái mellett - találhatók ritka tintarajzok Aj Vej-Vej korai időszakából, köztük egy Sanghaji utcarészlet 1979-ből, de a kollekció része a művész világhírű Kínai térképe, amelyet 2006-ban készített lerombolt Csing-dinasztia-korabeli templomok fagerendáiból.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.